Yeşilyurt Suluköy’e 12 Bin 300 Metrelik Açık Sulama Kanalı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu Projesi kapsamında Yeşilyurt İlçesi Suluköy Mahallesi’ne 12 bin 300 metrelik açık sistem sulama tesisi inşa etti.

11 Şubat 2019 Pazartesi 14:49
Yeşilyurt Suluköy’e 12 Bin 300 Metrelik Açık Sulama Kanalı
Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu Projesi kapsamında Yeşilyurt İlçesi Suluköy Mahallesi’ne 12 bin 300 metrelik açık sistem sulama tesisi inşa etti.

“7.000 Dekarlık Alan Suya Kavuştu”
Çiftçilere kolaylık sağlayabilmek için DAP ile ortak çalışmalar yürüttüklerini ifade eden MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Şehrimizin altyapısını güçlendirmek için çalışmalar yaparken, bir yandan da Sulama Kanalları, Hayvan İçmesuyu Göletleri inşa ederek tarımsal ve hayvansal üretime katkı sağlamaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında514 bin TL maliyetinde, Yeşilyurt İlçesi Suluköy Mahallesi’nde Açık Sistem Sulama Tesisi yaptık. Mevcut eski sulama hattını yeniledik. Ayrıca 12 bin 300 metrelik açık sulama kanalı inşa ettik.Yeni inşa ettiğimiz sulama hattı ile birlikte toplamda 7.000 dekarlık alan suya kavuştu. Çiftçilerimize destek sağlamak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv