Yeşilyurt Belediyesi’nden 16 Camide 15 Bin Vatandaşa Aşure İkramı

Cuma çıkışı camilerin önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar kazanda kaynatılan aşurelerin bereketini paylaştı. Aşure dağıtımı öncesi eller semâya açılarak, dualar okundu

06 Ekim 2017 Cuma 23:57
Yeşilyurt Belediyesi’nden 16 Camide 15 Bin Vatandaşa Aşure İkramı
banner83
Muharrem ayının bolluğu, bereketi ve güzelliklerini vatandaşlarla paylaşma düşüncesi ile ilçe genelindeki 16 camide yaklaşık 15 bin kişiye cuma namazı çıkışı aşure dağıtan Yeşilyurt Belediyesinin aşure ikramları büyük bir memnuniyetle karşılandı.
“İÇİNDE KARDEŞLİK, DOSTLUK VE PAYLAŞIM OLAN MUHARREM AYI HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın talimatıyla gerçekleştirilen aşure ikramlarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, "İçinde kardeşlik, dostluk ve paylaşım olan bu güzel ayın feyzi ve bereketinin tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini ümit ediyoruz. Bu anlamlı organizasyon için Yeşilyurt Belediye Başkanımıza ve ekiplerine teşekkür ediyoruz" diye konuştular.
VATANDAŞLAR KAZANLARDA KAYNATILAN AŞURELERİN BEREKETİNİ PAYLAŞTI
Yeşilyurt İlçesinde aşure dağıtımı; Yakınca Merkez Cami, Yeşilkaynak Cami, Hacı Mustafa Saruhan Cami, Hamidiye Çalık Cami, Tecde Merkez Cami, Özsan Sanayi Cami, Mescidi Takva Cami, Yeşiltepe Tektut Cami, Organize Cami, Ahmediye Cami, Melekbaba Özgürtepe Cami, Kiltepe Cami, Hacı Adil Cami, Toki Cami,Sümer Fabrikası Cami ve Köy Hizmetleri Cami’de gerçekleşti.
Cuma çıkışı camilerin önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar kazanda kaynatılan aşurelerin bereketini paylaştı. Aşure dağıtımı öncesi eller semâya açılarak, dualar okundu. Okunan duaların ardından kazanların başına geçen Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve personelleri aşure dağıtımını gerçekleştirdi.
POLAT, “AŞURE GÜNÜNÜN BEREKETİNİ, BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ HEMŞERİLERİMİZLE PAYLAŞIYORUZ”
Muharrem ayının paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Dayanışma, paylaşma, dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bu mübarek ayda ortak değerlerimiz arasında müstesna bir yere sahip aşure geleneğini yaşatmaya çalışıyoruz. Aşure gününün bereketini, birlik ve beraberliğini düzenlediğimiz etkinliklerde hemşerilerimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.
“AŞURE; ACI VE SEVİNCİ PAYLAŞMAKTIR”

Muharrem Ayı ve Aşure Gününün birlik, beraberlik ve kardeşlik anlayışına katkı sağlamasını temenni eden Polat, “ Yeşilyurt Belediyesi olarak artık geleneksel hale getirdiğimiz aşure ikramlarımıza bu yılda devam ediyoruz. Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde düzenlediğimiz aşure dağıtım töreniyle başladığımız etkinliklerde bugün itibariyle 16 camide cuma namazı çıkışı 15 bine yakın hemşerimize aşure ikram ettik. Aşure birlik ve beraberliğin sembolü olduğu kadar etnik ve dini kökeni ne olursa olan tüm insanların acı ve sevinci beraberce paylaşmaları demektir. Aşurenin içerisinde bulunan değişik gıdalar gibi toplumun değişik kesiminden insanlarımızı aşurenin kenetlenme ruhu etrafında bir araya getirdik. 7’den 70’e aşurenin bereketinden faydalanıyoruz. Birlikte yaşama kültürümüze sonuna kadar sahip çıkmalıyız. İnşallah bu birliğimiz ve beraberliğimiz olduğu müddetçe de bizim gücümüz daha da artacaktır. Bu vesileyle başta hemşerilerim olmak üzere bütün İslam âleminin Muharrem ayını ve Aşure Günü’nü tebrik ediyor, başta Hz. Hüseyin olmak üzere bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv