Yeşilyurt Belediyesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Önünde Aşure İkramı Yaptı

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde hasta, hasta yakınları, personeller ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

06 Ekim 2017 Cuma 00:06
Yeşilyurt Belediyesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Önünde Aşure İkramı Yaptı
banner83
Yeşilyurt Belediyesi, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde hasta, hasta yakınları, personeller ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
“AŞURE BOLLUK, BEREKET, HOŞGÖRÜ, PAYLAŞIM VE ŞÜKRÜN NİŞANESİDİR”
Muharrem Ayı nedeniyle düzenlenen aşure dağıtımında kazanların başına geçerek vatandaşlara aşure ikram eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Aşure berekettir, paylaşımdır, hoşgörüdür, insanlığın ortak kültürel mirasıdır. Aşure bolluk, bereket, hoşgörü, paylaşım ve şükrün nişanesidir. Bu sebeple vatandaşlarımıza aşure ikram ederek, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istiyoruz. Muharrem Ayı'nın tüm insanlığa barış getirmesi diliyorum” diye konuştu.
“AŞURE FARKLILILIKLARIMIZLA BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜNÜ BİZE HATIRLATIR”
Muharrem Ayı'nın hem İslam Tarihi hem de hem insanlık tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Polat, “ Aşure, Muharrem ayının 10´uncu gününde 10 farklı tahılın bir araya getirilerek yapılan değerli bir ikramdır, bizim için birliktelik anlamına gelir. Muharrem ayı bereket ve paylaşım ayıdır. Aşure bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Kardeşliğimizi büyüttükçe, birbirimizle ilişkimizi güçlendirdikçe, birbirimizi Allah için sevmeye devam ettikçe, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ettikçe, toplumsal yapımızı kuvvetlendirmeye dönük çok önemli bir adımı da atmış olacağız. Birlik ve beraberliğimizin arttırılmasına yönelik yapılan bu ikramlar biz Müslümanları manevi açıdan daha da güçlü kılmaktadır. Rabbim bu günler vesilesiyle birlik ve beraberliğimizi arttırsın. Kardeşliğimizi ve birliğimizi parçalamak adına plan kuranların hevesleri de kursaklarında kalır inşallah. Hacı Bektaş-ı Veli’nin ‘Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım’ sözünü hepimizin hayat felsefesi yapması gerekiyor. Muharrem ayında tutulan oruçların kabul olmasını diliyorum.” dedi.
“TOPLUMU BİRLEŞTİREN VE PEKİŞTİREN ETKİNLİKLERİMİZE ÖNEM VERİYORUZ”
Polat, “Yeşilyurt Belediyesi olarak hem inancımız gereği, hem de geleneğimiz gereği; gelenekten geleceğe diyen bir belediye anlayışı içerisinde geleneklerimizi hatırlatmak, yaşatmak için gayret ediyoruz. Toplumuzu birleştiren ve pekiştiren bu tür etkinliklerimize her zaman sahip çıkıyoruz. Rutin belediyecilik hizmetleri yapmanın yanında insan odaklı değerlerimizi günümüze taşımak ve gelecek nesillere taşımak için bu tür faaliyetlere önem veren bir hizmet aşkına sahibiz. İlçemizin farklı noktalarında aşure ikramları yapacağız. Bugün Eğitim ve Araştırma Hastanemizin önünde hasta, hasta yakınları ve personellerimize aşure ikramlarımız var. Muharrem ayının ülkemiz, milletimiz ve İslam Coğrafyasına huzur ve bereket getirmesini temenni eder, tüm hemşerilerimizin aşure gününü tebrik ederim” şeklinde konuştu.
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde gerçekleşen aşure dağıtımına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür etti.
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Erhan Berk ise, sosyal belediyecilik alanında güzel hizmetlerin altına imza atan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a aşure ikramından dolayı teşekkür etti.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv