banner327

Çınar, beş yılda şehrimizin en büyük belediyesi haline geldik

Çınar, "Nüfusumuz 267 binden beş yıl içerisinde 320 bine çıktı. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden sonra şehrimizin en büyük belediyesi ve organizasyonu haline geldik" dedi.

22 Şubat 2019 Cuma 12:43
Çınar, beş yılda şehrimizin en büyük belediyesi haline geldik
Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, "Nüfusumuz 267 binden beş yıl içerisinde 320 bine çıktı. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden sonra şehrimizin en büyük belediyesi ve organizasyonu haline geldik" dedi.

Çınar, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Seçim çalışmaları kapsamında Buğday Pazarı ve İnönü Caddesi esnafını ziyaret eden Çınar, daha sonra Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Üreticileri Birliği Başkanı İhsan Akın ile bir araya geldi. Çınar, Bostanbaşı Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla buluştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çınar, seçim çalışmaları kapsamında Buğday Pazarı ve İnönü Caddesi esnafını ziyaret etti.

Esnafların yakın ilgisiyle karşılaşan Çınar, hem sorun ve istekleri dinledi hem de çalışmalarını ve projelerini anlattı. Çınar, daha sonra İnönü Caddesi esnaflarını tek tek ziyaret ederek, hem esnaf hem de vatandaşlarla uzun süre sohbet etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında ise Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Üreticileri Birliği'ni ziyaret ederek, başkan İhsan Akın ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Üreticileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar'a başarılar diledi.

Akın, "Önümüzde bir yerel seçim var. Bu seçimde de Yeşilyurt mevcut belediye başkanımız tekrar aday olarak yola çıktı, Allah hayırlı uğurlu etsin. Gerçekten çalışkan, koşturan, her türlü kurumla istişaresi olan, sosyal ve kültürel problemlerde, sıkıntılarda, projelerde elini taşın altına koyacak bir isim. Bu noktada bizler sivil topum kuruluşları, kurumlar ve yetiştiriciler olarak bu belediye başkanımızın yanında olacağız ki üretimimizi artıralım. Yereldeki tarım ve hayvancılık ile farklı çalışmalarda olsun bizlerde elimizi, bedenimizi taşın altına koyarak başkanımıza yardımcı olacağız" diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ise sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli istişare halinde olduklarını ifade etti.

Çınar, yerelin dinamikleri ve yönlendiricileri olduklarını belirterek, "Ne kadar iyi yönlendirirsek ve güzel işler yaparsak toplumumuz ve memleketimiz gelişir. Dışa bağımlılıktan da kurtulmuş oluruz. Özellikle Yeşilyurt şehrin her ne kadar büyük ilçesiyse de aynı zamanda tarımsal alanda da en büyük ilçelerinden. Üç tarafı su ile kaplı. Güneyde Çat Barajı, Batıda Sultansuyu, Kuzeyde de Karakaya Barajı ile birlikte tarımsal alanların çok fazla olduğu, hayvancılığın en süt seviyede yapıldığı bir ilçeye sahibiz. Bu ilçede de bütün hemşerilerimizin doğal ürünlerle buluşmasını sağlamamız gerekiyor" dedi.

Yeşilyurt'un şuanda 30 ilden daha büyük bir hale geldiğini anlatan Çınar, sözlerini şöyle sürdürdü: "320 bin civarı nüfusla da şehrimizin önde giden ilçelerinden. Sanayi şehri olmasından öte artık üreticilerimizi daha da bilinçlendirip, doğal ürün yetiştirmeleri noktasında sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Ben eminim ki bize desteklerini esirgemeyecekler. Her alanda gelişmeyi arzuluyoruz. Her alanda şehrimizi büyütmek gibi bir gayemiz var. İnşallah 31 Mart'ta elimizi güçlendirerek, yereldeki gücümüzü de genelden daha fazla talepkar olmak için artırarak, oraya güçlü bir şekilde hem çiftçilerimize hem hayvan üreticilerimize hem de tarımla ilgilenen vatandaşlarımıza büyük katkılarla birlikte, beraber iş yapma imkanı da sunarak beraberce şehrimize katkı sunacağız. Bunun yanında bölgemizi de geliştireceğiz. Bu noktada kendimizi kanıtlayıp, başka yerlere de örnek olacağız."

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, çalışmaları kapsamında daha sonra Bostanbaşı Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, "31 Mart'ta sandığa gideceğiz. Beş yıl süreyle bizlere hizmet edecek belediye başkanlarımızı ve yine onların çalışmalarında destek verecek olan belediye meclis üyelerini inşallah seçeceğiz. Bunu yaparken de Cumhur İttifakı çerçevesinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden kardeşlerimizin de olduğu bir listeyle seçim yapacağız. 1994 yılında cumhurbaşkanımızın İstanbul büyükşehir belediye başkanı olarak başlatmış olduğu hizmet belediyeciliği bugün zirveyi buldu" dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ise mahalle toplantısında yaptığı konuşmada, "Artık Yeşilyurt durdurulamaz hale geldi. Şuanda ülkemizde 30 ilden daha büyük bir belediye haline geldi. Bu hem kültürel hem sosyal hem de hizmet belediyeciliği alanında yapmış olduğumuz çalışmalardan kaynaklanıyor. Yaptığımız çalışmalar yeni yeni semeresini verdi. bizi güçlü kılan, öne geçiren projelerimizle birlikte de bu şekilde bizleri hedeflerimiz doğrultusunda ilerleten elbette ki sizlerin desteği oldu" ifadelerini kullandı.

"Bizim bölgemizde çöp, çamur, çukur kalmayacak" dediklerini anımsatan Çınar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gerçekten bırakmadık. Kendi işimizi kendimiz yaptık ve kendi ekiplerimizi kurduk. Belediyeyi kurduğumuz zaman toplam 249 kişiydi. Biz, beş yılda Yeşilyurt'a katkılarımızla bin 500 kişiyle hizmet ederiz diye düşündük, bir kaç yıl içerisinde o sayıya ulaştık ve hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Nüfusumuz 267 binden beş yıl içerisinde 320 bine çıktı. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden sonra şehrimizin en büyük belediyesi ve organizasyonu haline geldik."

Çınar, daha sonra bir sunum halinde Yeşilyurt Belediyesi'nin çalışmalarını vatandaşlara anlattı.  

banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325