banner327

Yaz Kur'ân kursları yoğun ilgi görüyor

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde, müftülük ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün katkılarıyla açılan Kur'ân kursları yoğun ilgi görüyor. Kursları ziyaret eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Selçuk, inceleme ve denetimlerde...

09 Temmuz 2013 Salı 11:42
Yaz Kur'ân kursları yoğun ilgi görüyor
Denizli'nin Acıpayam ilçesinde, müftülük ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün katkılarıyla açılan Kur'ân kursları yoğun ilgi görüyor. Kursları ziyaret eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Selçuk, inceleme ve denetimlerde bulundu. Selçuk, yaptığı açıklamada, "Merkezimiz tarafından bu sene 64 Kur'ân–ı Kerîm kursu açıldı. Gönüllülük esasına dayanan bu kurslara, 321 erkek ve 583 bayan olmak üzere toplamda 904 vatandaşımız kayıt yaptırdı." dedi.

Kurs verenlerden Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmeni Süleyman Uysal ise ilginin beklenenden çok daha fazla olduğunu belirterek, "Yaz Kur'ân kursuna gelen çocuklar, Kur'ân–ı Kerîm okumasını öğrenmenin yanısıra namaz sûreleri ve temizlik gibi konularda bilgi sahibi oluyorlar. Çocuklarını bu kurslara gönderen anne ve babalara, alâkalarından dolayı teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu. Uysal ayrıca derslerde verimliliğinin arttırılması amacıyla öğrenciler arasında Kur'ân–ı Kerîm'i güzel okuma ve bilgi yarışmaları, tiyatro, yüzme ve futbol gibi çeşitli faaliyetler düzenlediklerini söyledi.
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325