Yaz Kur'an Kursları Başladı

Yaz dönemi Kur'an Kurslarının açılması dolayısıyla Ahmediye Kur'an Kursunda bir açılış merasimi gerçekleştirildi...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Yaz Kur'an Kursları Başladı
banner83
 Bu yıl 18.06.2012 – 17.08.2012 tarihleri arasında 3 Dönem halinda gerçekleştirilecek olan Yaz Kur’an Kusları eğitim ve öğretime başladı. Yaz Kur’an Kurslarının açılması münasebetiyle Ahmediye Kur’an Kursu’nda düzenlenen proğrama İl Müftüsü H.Yusuf GÜL, Kur’an Kursu Öğreticileri, Öğrenciler ve Aileleri katıldı.

Proğramda konuşan İl Müftüsü H.Yusuf GÜL, “Yaz Kur’an Kuslarının önemini vurgulayarak, İlimiz genelinde tüm camilerde ve Kur’an Kurslarında Yaz Kur’an Kurslarının başladığını belirterek bütün camilerimize ve Kur’an Kurslarına yavrularımız akın akın gelecekler. Çocuklarımız kurslarda dinimizi ve Kuran'ı Kerim'i öğrenecekler. Bütün velilerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Yavrularımıza ise zihin açıklığı diliyorum."dedi.

Ayrıca kurslarda din eğitimi ve Kur-an'ı Kerim eğitiminin yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde sportif aktivitelerde düzenleneceğini belirten İl Müftüsü GÜL, "Bu yıl ilk defa çocuklarımızı sportif faaliyetlerde de yetiştireceğiz. “Yaz Kur’an Kursları gerçekten çok önemli. Hepimiz küçük yaşlarda gittiğimiz Kur’an Kurslarında dinimizi öğrendik. 9 haftada 135 saat sürecek kurslarımız öğrencilerin bilgilerine çok şey katacak."dedi. Öğrencilere çeşitli ikramlarda da bulunulan proğram Diyanet İşleri Başkanı prof.Dr.Mehmet GÖRMEZ’in mesajının okunması ile proğram sona erdi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv