Yaka Mahallesi’nde yol asfaltlama çalışmaları başladı

Malatya Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl II etap halinde toplam 26 kilometre kanalizasyon hattı yapılan Yaka Mahallesi’nde, yolları asfaltlama çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Yaka Mahallesi’nde yol asfaltlama çalışmaları başladı
banner83
 Malatya’nın dört bir tarafında yoğun bir şekilde çalışmalar yürüten Malatya Belediyesi, ilk defa döşenen kanalizasyon şebeke hattı nedeniyle yolları yer yer bozulan Yaka Mahallesi’nde yol asfaltlama çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın göreve gelmesinden sonra Malatya genelinde başlatılan Değişim, Dönüşüm ve Yenileme Projesi kapsamında Yaka Mahallesi’nin alt yapı sorunları da çözüme kavuşturuldu. Çalışmalar kapsamında, Yaka Mahallesi’nde 2 etap halinde döşenen toplam 26 kilometre kanalizasyon hattı tamamlandı. Tamamlanan kanalizasyon şebeke hattının ardından, yolların asfaltlama çalışmalarına başlandı.

Çakır: Sorunları belli bir plan dahilinde çözüme kavuşturuyoruz…

Kanalizasyon şebekesi döşenirken yollarda oluşan tahribatlar da giderilerek aciliyet arzeden yerlerden itibaren asfaltlama çalışmalarına başlandı. Mahallelerin sorunlarını belli bir plan doğrultusunda çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Yaka mahallesinin en büyük sıkıntılarından biri olan kanalizasyon şebekesi 2 etap halinde döşenerek tamamlandı. Çalışmalar kapsamında yaklaşık 26 km kanalizasyon şebeke hattı döşendi. Tabi bu çalışmalar sırasında üst yapıda bazı yıpranmalar oldu. Yıpranan ve bozulan yollarımızı da belli bir plan doğrultusunda aciliyet arzeden noktalardan başlayarak asfaltını yapıyoruz” dedi.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv