Teröre bir tepki de Hollanda Malatyalılar Platformu’ndan

Hollanda Malatyalılar Platformu’ndan yapılan yazılı basın açıklamasıyla terör kınandı...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
 Teröre bir tepki de Hollanda Malatyalılar Platformu’ndan
banner83
TERÖRÜ VE DESTEKÇİLERİNİ LANETLİYORUZ!

19 Haziran 2012 günü vatan hizmeti yapan askerimize bölücü teröristlerce düzenlenen saldırı sonucu 8 Mehmetimiz düşmüş onlarca askerimiz ise yaralanmıştır.

Hollanda’da yaşayan biz Türkler olarak, Mehmetçiğimize, vatanımıza, ülkemizin varlığına ve milletimizin birliğine ve ortak yaşamına saldıran terör odaklarını ve destekçilerini lanetliyoruz. Bizleri bir kez daha yasa boğan bu hain saldırıyı yapanlar mutlaka hakettikleri cezayı alacaklardır.

Etnik farklılıkları suistimal ederek, insanlığı topyekün köleleştirmeye yönelik küresel hesapların değirmenine insan kanı taşıyan, Türkiye ve Türk düşmanı ırkçı-bölücü katillere hoşgörü gösteren, arka çıkan ve hatta onları ‘özgürlük savaşçısı’ olarak ödüllendiren herkesi, Türkiye ve Türk düşmanlığından, çifte standartçılıktan, ikiyüzlülükten vazgeçmeye davet ediyoruz.

Ülkemiz Türkiye ve Ortadoğu yeterince karışık ve şavaş halindedir. Bugüne kadar 40 bini aşkın insanımızın yaşamına mal olan ırkçı-ayrılıkcı terör ve saldırılar artık son bulmalıdır! Irak’da, Afganistan’da, Suriye’de daha bir çok müslüman ülkede milyonların kanı akmakta, kardeşi kardeşe kırdırmaktadırlar. Demokrasi ve özgürlük adına bölgeye müdahale edenler, halklara beterin de beterini yaşatmaktadırlar. Bölğe yeni bir dünya savaşının alarmını vermektedir.

Hollanda’da yaşayan Malatyalıların ve Türk toplumun haklarını ve çıkarlarını savunan, ülkelerimiz arasındaki dostluk ve karşılıklı ilişkilerin daha da arttığı Türkiye Hollanda ilişkilerin 400. yılını kutladığımız bu günlerde , aramıza ayrılık ve düşmanlık tohumları ekmek isteyenler mutlaka hüsrana uğrayacaklardır.

Hollanda Malatyalılar Platformu olarak Türkiye’mizi ve insanlığı hedef saldırıları lanetliyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve Türk milletine sabır ve başsağlığı diliyoruz.” dendi.

Sultan KILIÇ sultankilic44@hotmail.com
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv