Taksim’de Arguvan Türküleri Söylendi

10. Arguvan Türkü Festivali için Tak-sim’de tanıtım yürüyüşü düzenlendi...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Taksim’de Arguvan Türküleri Söylendi
banner83
 10. Arguvan Türkü Festivali, Taksim’de düzenlenen yürüyüşle tanıtıldı. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüşe katılanlar, türkü söyleyerek Taksim Meydanı’na ulaştı. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağababa, “Arguvan’dan yanan meşale tüm Türkiye’yi aşk ve sevgiyle aydınlatacak” dedi.

14-15 Temmuz tarihlerinde Malatya’nın Arguvan ilçesinde düzenlenecek 10. Arguvan Türkü Festivali için Taksim’de tanıtım yürüyüşü düzenlendi. Aralarında CHP Malatya Milletvekili Veli Ağababa’nın da bulunduğu çok sayıda Arguvanlı, Galatasaray’dan Taksim Meydanı’na yürüdü. Renkli geçen yürüyüşte katılımcılar hep birlikte türküler söyledi. Turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş, Taksim Meydanı’nda yapılan basın açıklamasıyla son buldu.

CHP Milletvekili Veli Ağababa, Arguvan’ın hasreti, sevgiyi, aşkı ve gurbeti türküleriyle en güzel şekilde ifade ettiğini vurgulayarak, “Arguvan’ın ismi de büyük kendisi de büyük. Dünyanın belki de ilk türkü festivalini 10 yıldan bu yana arkadaşlarımız düzenliyor. Arguvan’dan yanan meşale, inşallah tüm Türkiye’yi o aşkı ve sevgisiyle aydınlatmaya devam edecek. Tüm İstanbulluları festivalimize bekliyoruz” dedi.

Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıltaş ise, “Bu yıl 10. kez gerçekleşecek uluslararası türkü festivalimizi tanıtıp türkü severleri Arguvan’a davet etmek için toplandık. Türküler aşkımız, sevdamız, kültür mirasımızdır. Arguvan’ı Arguvan yapan türkülerimizidir. Türküler Arguvan’ın vitrini ve aynasıdır” diye konuştu.
Festivale katılacak sanatçılar şunlar: “Sabahat Akkiraz, Tayyar Erdem, Musa Eroğlu, Sevinç Eratalay, Mikail Aslan. Derdiyok Ali, Abdullah Bakır, Metin Erbek, Şirin Üstün, Sercan Direk Erkeker, Zelal Gökçe, Aşık Ercan, Hıdır Göksu, Ayfer Düzdaş, Özlem Büyük, Aynur Zaman Öz, Hüseyin Ceylan ve Son De Küba” (Kaynak:Veli Ağbaba)

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv