Sarıkaya'da doğalgaz çalışmaları başlayacak

Yozgat’ın Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez, ilçede büyük bir özlemle beklenilen doğalgaz çalışmalarına kısa bir süre sonra başlanabileceğini söyledi.Kaymakam Yaşar Dönmez, Sarıkaya mahalle muhtarları ile düzenlediği toplantıda doğalgaz...

02 Ağustos 2013 Cuma 16:29
Sarıkaya'da doğalgaz çalışmaları başlayacak
Yozgat’ın Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez, ilçede büyük bir özlemle beklenilen doğalgaz çalışmalarına kısa bir süre sonra başlanabileceğini söyledi.
Kaymakam Yaşar Dönmez, Sarıkaya mahalle muhtarları ile düzenlediği toplantıda doğalgaz konusunda bilgiler verdi.
Bakanlar Kurulu kararı ile mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri, lisans kapsamı dışında kalan İlçelere doğalgaz ulaştırması amacıyla BOTAŞ Genel Müdürlüğünün görevlendirildiğini belirten Kaymakam Dönmez, "Bu kararla doğalgazın ülke genelinde yaygınlaştırılmasını hedefliyor. Mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan merkez nüfusu 10 binin üzerindeki ilçelerde de artık doğalgaz olacak. Bu amaçla yapılacak yatırımlara ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Böylece ilçemizin uzun süredir beklemiş olduğu doğalgaz gelmiş olacak."dedi.
Doğalgaz alacak olan şehrin merkez nüfusunun 10 bin’in üzerinde olan ilçelerde, ilçe merkezindeki toplam elektrik abone sayısının asgari yüzde 60′ı bulması gerektiğini kaydeden Dönmez, "İlçemizde elektrik abonelerinin en az yüzde 60′ı "Abone Bağlantı Ücreti" olan 335 TL’yi Kaymakamlığın Halk Bankası’na açtığı hesaba yatırdığı takdirde BOTAŞ, doğalgazı getirecek. Vatandaşımız abone bağlantı ücreti olan 335 Liranın haricinde hiç bir ücret ödemeyecek. Vatandaşlarımızın 1 Ekim tarihine kadar bu parayı Halk Bankası’na açılan hesaba yatırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde bu tarihten sonra para yatırmak isteyip abone olmak isteyen kişilerin bu istekleri kabul edilmeyecektir. Bu nedenle vatandaşlarımızın bu konuda biraz erken davranmaları ve çevrelerindekileri de bilgilendirmeleri Sarıkaya’nın geleceği açısından önemlidir."diye konuştu.
banner315

    Yorumlar

banner344
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342