Saran,Göller ve Bulgurlu köylerini ziyaret etti

Vali SARAN, Merkez Göller ve Bulgurlu köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Saran,Göller ve Bulgurlu köylerini ziyaret etti
banner83
Vatandaşlar en son köylerini 26 yıl önce Vali Kutlu AKTAŞ'ın ziyaret ettiğini, köylerinin içme suyu sorunu bulunduğunu dile getirdiler. Yapılan sondaj sonucunda 180 Mt. derinliğe inilmesine rağmen suya rastlanmadığını söylediler.

Vali SARAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan KAYA ile görüşerek gerekli etüt çalışmasının yapılıp sonucunun bildirilmesini istedi. Vali SARAN, köylülere inceleme neticesine göre çalışmalara başlanacağını, kendilerinin de yardımcı olmasını devlet-millet işbirliği ile sorunun çözümlenebileceğini belirtti. Daha sonra okul bahçesinde toplanan çocuklarla da sohbet eden Vali SARAN Bulgurlu Köyüne geçerek burada da köylülerle sohbet edip sorunlarını dinledi. Burada da aynı sorunlarla karşılaşan Vali SARAN 2013 yılı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yatırım programında proje değerlendirmesi yapılacağını bildirdi.

Köylüler; "Sayın Valimiz Beydağı'nın kayalarını oydurup içini toprak doldurtarak saksıda çiçek yetiştirir gibi kayaların içerisinde ağaç yetiştirtmektedir. İnşallah bizlerinde su sorununa çare bulacaktır." dediler.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv