SAMED'in Kur'an kursunu tamamlayanlara sertifika verildi

Samsun Memurlar Derneği (SAMED) ile Samsun Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanan protokol kapsamında dernek binasında başlatılan Kur’an-ı Kerim (Elif-ba) okuma kursu tamamlandı. Samsun İl Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Yapıcı ve İlkadım...

13 Haziran 2013 Perşembe 16:47
SAMED'in Kur'an kursunu tamamlayanlara sertifika verildi
banner83
Samsun Memurlar Derneği (SAMED) ile Samsun Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanan protokol kapsamında dernek binasında başlatılan Kur’an-ı Kerim (Elif-ba) okuma kursu tamamlandı.

Samsun İl Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Yapıcı ve İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Bolat’ın katılımlarıyla SAMED Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende kursu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Etkinlik, kursu tamamlayıp Kur'an-ı Kerim okumasını öğrenenlerin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra SAMED Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak söz alarak, Mehmet Yapıcı‘ya, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Bolat’a, Belediye Çarşı Pasajı Mescidi İmamı ve Kurs hocası Murtaza Öztürkoğlu’na teşekkür etti.

Organizasyonda emeği geçenleri tebrik eden İl Müftülüğü Şube Müdürü Yapıcı, “Bugün burada Kur'an’ın nuruyla nurlanmak ve güzelliklerini paylaşma adına aranızda olmaktan büyük mutluluk ve onur duymaktayım. Kur'an-ı Kerim nazil olurken ilk ayetler ‘Oku, yaratan Rabb'inin adıyla oku’ emriyle başlamaktadır. Okumak öğrenmek son derece önemlidir zira Rabb'imiz, ‘salah (namaz)’, süm (oruç)’ dememiş, ilk olarak ‘oku’ diye emretmektedir. Öncelikle Allah’ın kelamını okumalıyız, onun kelamını okumayı öğrenmeliyiz. Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sas), ‘Sizin en hayırlınız Kur'an-ı okuyan ve okumasını öğretendir.’ buyurmaktadır. Bunu iyi idrak etmeliyiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ilk olarak kursa katılan ve başarılı olan kişilere sertifikaları verildi. Daha sonra kursun düzenlenmesinde katkısı olanlara plaket takdimi yapıldı.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv