Pursaklar'da Kadir Gecesi yer sofrasında iftar yapılacak

Ankara Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Kadir Gecesi ilçede kuracakları yer sofralarında iftar yapacaklarını söyledi.Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Ramazan ayının toplumda yardımlaşmanın en üst seviyelere ulaştığı bir ay olduğunu...

02 Ağustos 2013 Cuma 17:46
Pursaklar'da Kadir Gecesi yer sofrasında iftar yapılacak
Ankara Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Kadir Gecesi ilçede kuracakları yer sofralarında iftar yapacaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Ramazan ayının toplumda yardımlaşmanın en üst seviyelere ulaştığı bir ay olduğunu ifade ederek, “Kadir Gecesi, yapılan yardımların ve hayırların karşılık bulduğu bir gecedir. Kadir Gecesi, Kur’an’ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Bu gecenin iftarında Hicret Camii avlusuna kuracağımız yer soframıza herkesi bekliyoruz.” dedi.

Kadir Gecesi dolayısıyla yazılı açıklama yapan Çetin, toplum olarak yardımlaşmaya, barışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı. Selçuk Çetin, “Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. İslam âleminin bu Ramazan ayı, darbeler ile gözyaşları ile akan kan ile geçti. Ramazan Bayramı ile birlikte İslam âleminde barışın gelmesini de ayrıca diliyorum.” temennisini iletti.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342