ODTÜ’lü Malatyalılar Derneği Belediyeyi Ziyaret Etti

ODTÜ’lü Malatyalılar Derneği Başkanı Ali Çelik ve beraberindeki heyet, Belediye Başkan Vekili Selim Pilten’i ziyaret ederek bir süre görüştüler.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
ODTÜ’lü Malatyalılar Derneği Belediyeyi Ziyaret Etti
banner83
Ziyaret sırasında konuşan ODTÜ’lü Malatyalılar Derneği Başkanı Çelik, “ODTÜ’lü Malatyalılar Derneği olarak Malatya’da Güneş ve Rüzgar Enerjilerinin kullanımına yönelik bir takım çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda ODTÜ Güneş ve Rüzgar Enerjisini Araştırma Merkezi ile birlikte geçtiğimiz aylarda işbirliği protokolü imzaladık. Bu kapsamda Malatya’nın pilot il olması için çalışmalar başlattık. Malatya il yöneticilerimiz ile görüştük kendileri de bu yönde çok olumlu görüş bildirdiler. Süreç içerisinde hem Malatya ili yöneticilerimizle hem Enerji Bakanlığı bürokratları ile görüşerek Malatya’ya bunun uygulamasını yapmak istiyoruz. Malatya il yöneticilerine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Pilten: Malatyalıları en güzel şekilde temsil ediyorlar…

ODTÜ’lü Malatyalılar Derneği’nin Ankara’da Malatyalıları en güzel şekilde temsil eden kurumlardan biri olduğunu belirten Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, “Malatya Güneş Enerjisi uygulamaları noktasında yapılan araştırmalar sonucunda sekizinci sırada yer alıyor. Bu anlamda yatırımları teşvik etmek amacıyla Malatya’mızda bulunan heyete bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv