Muhtarlardan, Başkan Çakır’a ziyaret

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi, Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren, beraberindeki bazı mahalle ve köy muhtarlarıyla birlikte Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Muhtarlardan, Başkan Çakır’a ziyaret
banner83
Dernek seçimlerinin ardından yönetim kuruluyla birlikte ziyaretlerde bulunduklarını belirten Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren, Malatya’nın büyük şehir olacağını, Malatya Belediyesinin sorumluluklarının bundan sonra artacağını söyledi.

Eren’den, Başkan Çakır’a teşekkür…

Eren, “Malatya’nın büyük şehir olması bizleri mutlu ediyor. Malatya’nın her yerinde sürdürülen çalışmalardan vatandaşlar dahil olmak üzere bizler de gayet memnunuz. Kuzey ve Güney kuşak yollarının bitmesiyle trafik daha da rahatlayacak. Malatya merkez büyük şehir ve iki ilçe fikri Malatya’nın büyümesine katkı sağlayacaktır. Yapılan çalışmalardan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Çakır: Şehrimizi daha modern bir kent yapabilmek için çalışıyoruz…

Muhtarlarla zaman zaman bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunduklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, şehrin sorununu doğru tespit edip, öncelik sırasına göre planlamalar yaptıklarını söyledi.

Çakır, “Şehrimizi daha modern bir kent yapabilmek için çalışıyoruz. Bütün problemleri bir anda çözmemiz mümkün değil. Sorunları öncelik sırasına göre çözmeye gayret ediyoruz. Bugün şehrimizin her tarafında çalışmalar var. Alt yapı, yeni açılan yollar, kültürel amaçlı faaliyetler, semt konakları, çok amaçlı belediye sosyal tesisleri, Beydağı’nda devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları, kuzey kuşak yolu çalışmaları bunun gibi üzerine ekleyebileceğimiz birçok çalışma var.

Büyük önem verdiğimiz şehir değişim dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Akpınar bölgesi şuan bitme aşamasına geldi. Çevre yolu düzenleme çalışmalarının yanısıra, Maliye bitişiğine trafiği rahatlatacak otopark yapıyoruz. Battalgazi kavşağından Beylerderesi Viyadüğüne kadar olan bölümde Çevre Yolu Düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Eskimiş alt yapı çalışmalarını yeniliyoruz. Ağaç sanayinin bütün içme suyu şebekesini yeniledik. Yağmur drenaj kanallarını yapmaya devam ediyoruz. Karakavak bölgesinde yani Fahri Kayıhan’da 3 cadde açtık. Bu bölgede önceleri tek bir inşaat yoktu, ama şu anda binlerce konut yapılıyor. Bu yıl içerisinde sanat sokağı ve sanat galerisi projelerine başlayacağız. Nikah sarayı projesini ihaleye çıkaracağız. Kernek Meydanı düzenleme çalışmalarını yapacağız. Bu çalışmaların bitmesiyle Malatya’nın çehresi daha da güzelleşecek” dedi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv