Müftülük, ekmek israfına afişlerle dikkat çekiyor

Antalya Manavgat Müftülüğü, camilerde vaaz ve hutbelerle ekmek israfını anlatacak. Müftülük, ekmek israfına dikkat çekmek için yaptırılan afişleri cami imam hatiplerine teslim etti.Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, din görevlilerinin,...

02 Ağustos 2013 Cuma 18:08
Müftülük, ekmek israfına afişlerle dikkat çekiyor
Antalya Manavgat Müftülüğü, camilerde vaaz ve hutbelerle ekmek israfını anlatacak. Müftülük, ekmek israfına dikkat çekmek için yaptırılan afişleri cami imam hatiplerine teslim etti.

Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, din görevlilerinin, ekmek israfının önüne geçmek için camilerde dini bilgilendirmeyi aralıksız sürdüreceğini söyledi. Her yıl milyonlarca ton ekmeğin çöpe atılarak israf edildiğini belirten Müftü Yaşar, Afrika ülkelerinde bir lokma ekmek bulmak için saatlerce yardım çadırlarının önünde beklendiğini hatırlattı. Anne ve babaların israfın önüne geçmede çocuklarına karşı rol model olması gerektiğinin altını çizen Yaşar, bozuk bir musluktan akan suyun da diş fırçalarken açık bırakılan musluktan akan suyun ve çöpe atılan ekmeğin milli bir israf olduğunu söyledi.

Bir yılda çöpe atılan ekmekle 500 kilometre yol yapılabileceğine dikkat çeken Yaşar, "Maalesef her yıl milyonlarca ekmek bilinçsiz bir şekilde çöpe gidiyor. Bu milli israf. Bu milli israfın önüne toplumsal bilinçle geçmeliyiz. Rabbimizin bize ihsan ettiği nimetlerin kadrini iyi bilelim. Soframıza gelen her ekmekte onlarca insanın emeği var. Afrika ülkelerinde bir lokma ekmek bulmak için hasta yatağında kıvranan çocuk ve yaşlılar var. Rabbimizin nimetlerini israf etmeden şükrederek tüketelim." diye konuştu.
banner315

    Yorumlar

banner344
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342