Malatya'ya Güney Kore'den Ziyaretçiler...

Malatya Japon konuklarımızdan sonra şimdi de Güney Koreli konuklarımızı ağırlıyor...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Malatya'ya Güney Kore'den Ziyaretçiler...
banner83
 Vali SARAN'ın girişimleri sonucu, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tokyo Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, Malatya Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı'nın katkıları ve THY'nin ulaşım sponsorluğunda geçtiğimiz günlerde İlimize gelen Japon Misafirler Akçadağ, Arapgir, Darende ve Battalgazi İlçelerinde incelemelerde bulunmuş. İlçelerimizdeki Tarihi ve Turistik mekanları gezdikten sonra Nemrut Dağı'na çıkarak ilimizdeki ziyaretlerini tamamlayan Japon heyet, Malatya ile ilgili son derece olumlu izlenimlerle ilimizden ayrılmışlardı.

Yine aynı Sponsor kuruluşların Valiliğimize verdiği destekle dün ilimize gelen Güney Kore' li seyahat acentesi sahipleri, tur operatörleri ile Güney Kore medyası ve turizm yazarlarından oluşan heyet, Yeşilyurt'ta kahvaltı yaptıktan sonra kiraz bahçelerinde inceleme yaparak dalından yedikleri kiraza hayran kaldılar, heyet Vali SARAN'ı makamında ziyaret ederek Malatya'da bulunmaktan duydukları memnuniyeti ve Yeşilyut'ta gördükleri güzelliği dile getirdiler. Daha sonra böyle bir etkinliğe öncülük etmelerinden dolayı Vali SARAN'a teşekkür ederek gezileri neticesinde elde edecekleri bilgileri Güney Kore halkı ile paylaşıp Malatya'yı ziyaret etmeleri için her türlü bilgilendirmeleri ve teşviklerini, yazılı ve görsel ortamda sunacaklarını bildirdiler.

Vali SARAN Heyete hitaben yaptığı konuşmada; "Misafirlerimizi İlimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duymaktayız, İlimizi ve çevre illeri Dünya ülkelerine tanıtmak amacı ile başlattığımız programımızda ilk önce Japonya, ardından da Güney Kore turizm sektöründe etkili şahsiyetleri ilimize davet ettik. Güney Kore'li Misafirlerimizin de ilimizi en iyi şekilde tanıtacaklarına ve önümüzdeki yıllarda ilimizi ziyaret edecek Güney Kore'li turist sayısında önemli bir artış sağlayacaklarına inancımız tamdır.

Türkiye turizm açısından giderek büyüyen bir ülkedir. Tarih, deniz ve coğrafya açısından önemli fırsatlar sunuyor. Özellikle Malatya turizmin pek çok çeşidini bünyesinde barındırıyor. Amacımız Malatya ve çevresinden hareketle Türkiye'de turizm potansiyelinin kırsal bölgede deniz dışında da var olduğunu göstermek ve insanlara buraları tanıtmaktır.

Güney Kore'yi ziyaretimizde ilginç bir bilgiye şahit olduk, Korelilerin Dünya da en çok ziyaret etmek istedikleri Ülkeler sıralamasında Türkiye 7. Sırada yer alıyordu, bu Koreliler arasında yapılan bir anket sonucudur, gerçekte en çok ziyaret edilen Ülkeler arasında kaçıncı sırada olduğu araştırıldığında 24. Sırada olduğu anlaşılıyor. Bu şunu gösteriyor en çok ziyaret edilen ülkeler arasında 7. Sırada olduğu halde gidilen ülkeler arasında 24. Sırada olması iki ülke arasında kopukluğun olduğunu, Türkiye'nin yeteri kadar tanıtılmadığını ya da yeteri kadar tur organizasyonunun olmadığını gösteriyor.

Özellikle bu sebepten dolayı Güney Kore'ye ülkemizi tanıtalım dedik, İki ülke arasında yakın tarihten gelen ortak bir bağlantı var. Kore savaşında bir çok insanımız hayatını kaybetmiştir. Bu iki ülke insanını zaten yakınlaştırıyor" dedi

Güney Kore heyeti adına The Seoul Shınmun (Daıly) gazetesi muhabiri Lee Hojoon ise " Malatya'da olduklarından dolayı memnuniyetini dile getirerek Vali SARAN'ın kendilerine zaman ayırıp kabul etmesinden dolayı teşekkür etti. Bizlerde iki ülke arasında köprü olup turizm açısından daha çok insanımızın gelmesi için çalışacağız" dedi.

Valilik ziyaretinin ardından Orduzu, Aslantepe, Battalgazi, Levent Kanyonu, Darende'yi gezecek heyet Nemrut Ören yerine çıkarak Nemrut üzerinden Adıyaman ve Şanlıurfa'ya geçecek. Heyette; 8 tur acentesi temsilcisi (6 paket tur, 2 inanç turu), 1 tur operatörü, 1 halkla ilişkiler şirketi temsilcisi ve 5 medya temsilcisi bulunmaktadır.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv