Malatya Şeker İş’in Kampanyasına Bir İmzada Ağbaba’dan

Malatya Şeker İş Sendikasının başlattığı “NBŞ tatlandırıcılara hayır, pancar şekerine evet” kampanyasının son gününde standı ziyaret eden CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba imza kampanyasına katılarak stantta açılan defteri imzaladı.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
 Malatya Şeker İş’in Kampanyasına Bir İmzada Ağbaba’dan
banner83
KONUYLA İLGİLİ ÖNCEKİ HABERİMİZ

CHP Milletvekili Veli Ağbaba ve beraberinde CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Merkez İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar’la birlikte Eski Belediye önündeki imza standında Şeker İş Malatya Şube Başkanı Nuri Murat’la görüşerek sorunlarını dinledi.

Çok sayıda partili ve vatandaşında yoğun ilgi gösterdiği imza kampanyasında yaklaşık 10.000 imzanın toplandığını ve bunun bizzat Başbakana iletileceği belirtildi.

Murat: Sağlığımız Tehlikeye atılıyor

Şeker İş Malatya Şube Başkanı Nuri Murat konuşmasında Türkiye’de Nişasta bazlı şekerin (NBŞ)kullanımının azaltılması gerekirken artırıldığına dikkat çekerek vatandaşında bu konuda duyarlı olmasını istedi. Murat, kampanyamıza desteklerini esirgemeyen CHP il yönetimine ve Sayın Milletvekilimiz Veli Ağbaba’ya duyarlılığından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim dedi.

Şeker İş Malatya Şube Başkanı Nuri Murat açıklamasında, ülkemizde 10 milyonlarca kişinin ekmeği ve gelir kapısı olan şeker pancarı üretiminin Ülkemiz ekonomisine sunduğu katma değerin göz ardı edildiği ve insan sağlığının da tehlikeye atıldığını iddia etti.

Şeker İş Malatya Şube Başkanı Nuri Murat konuşmasında, Türk tarımının ve dolayısıyla da şeker pancarı üreticisinin desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ağbaba, Şeker Fabrikasının Satışını Desteklemek Malatya’ya ihanettir

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da konuşmasında özelleştirmelere başından beri karşı çıktıklarını belirterek bu konuda Şeker İş Sendikasıyla birlikte hareket ettiklerini hatırlatarak her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Ağbaba, Şeker Fabrikasının satışının desteklenmesinin ve özelleştirilmesini savunmanın Malatya’ya ihanet olacağını belirttiği konuşmasında neden karşı olduklarını da şu sözlerle ifade etti; “Şeker Fabrikasının satışı da Sümerbank ve tekel gibi olacaktır, üretim duracaktır” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, şeker fabrikasının özelleştirilmesi sonrası birilerine “peşkeş” çekileceğini iddia etti. Malatya halkının da şeker fabrkası işçilerinin bu haklı davasında yanlarında olması gerektiğini belirttiği konuşmasında, biz sonuna kadar desteğimizi vereceğiz ve hükümetinde bu yanlıştan dönmesini bekliyoruz dedi.

Ağbaba: İlisuluk Haber Google Tarafından İyi Tanınıyor

Daha sonra Ağbaba ve beraberindekiler Emekliler Parkında bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Sitemiz editörüyle de ayaküstü konuşan Ağbaba, İlisuluk Haberi zaman zaman takip ettiğini belirterek google tarafından çok tanındığının ve yazılarımızın dikkate değer olduğunu ifade ederek sosyal paylaşımlarda çok aktif olduğumuzu gözlemlediğini belirtti. Ağbaba sitemize başarı dileklerinde bulunduktan sonra MHP İl Başkanlığı ziyaretini gerçekleştirmek üzere beraberindekilerle oradan ayrıldı.


banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv