Kore Heyeti Çakır'ı Ziyaret Etti

Malatya’nın turizm potansiyeli ile ilgili inceleme yapmak üzere Malatya’ya gelen, seyahat acenteleri, tur operatörleri ve turizm yazarlarından oluşan 15 kişilik Kore heyeti, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Kore Heyeti Çakır'ı Ziyaret Etti
banner83
28 Haziran Perşembe günü gerçekleşen ziyaret sırasında, heyetteki konuklarla yakından ilgilenen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Koreli’lerin de Türkler gibi hoşgörülü ve sıcakkanlı insanlar olduğunu söyledi.

Türkiye’nin Kore’de yeterince, Malatya’nın ise hemen hemen hiç tanınmadığını kaydeden Başkan Çakır, bu bakımdan Kore heyetini Malatya’da görmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Kendileri’nin Kore’yi ziyaret ettiğini ve Kore halkını çok sevdiklerini kaydeden Çakır, özetle “Koreli’leri bizlere çok yakın bulduk. Ortak birçok değerlerimiz var. Avrupa’da ve birçok ülkede görmediğimiz sıcakkanlılığı, Kore’de gördük. Sizlerin buraya gelmenizle birlikte, Malatyamız’ın turizm ve kültürel değerlerini, doğal güzelliklerini, tarihi özelliklerini sizin aracılığınızla biraz daha Kore’ye tanıtma imkanımız olacak. Umarım Malatya’yı beğenirsiniz ve güzel izlenimlerle Malatya’dan ayrılırsınız.

Karşılıklı ticaretin gelişmesi, turizm ziyaretlerinde bulunulması iki toplum ve iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşliği daha da pekiştiriyor. Bu açıdan sizlerin burada olmasının buna büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Ünlü Kore markalarının Türkiye’de önemli ölçüde Pazar bulduğunu da kaydeden Başkan Çakır, Kore heyetine Kayısı başta olmak üzere Malatya’nın tarihi ve doğal güzellikleri ile ilgili bilgiler verdi.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaret sırasında, heyettekilere kuru kayısı ile Malatya’yı tanıtıcı çeşitli materyaller hediye etti. Kore heyeti ise Başkan Çakır’a özel işlemeli mücevher kutusu hediye etti.


banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv