banner327

Kılıçaslanlı öğrenciler yabanca öğretmen nezaretinde dil öğreniyor

Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan İstikbal, Akansu ve Yelkenoğlu ilköğretim okullarının öğrencileri, 26 yabancı öğretmen ve 20 yabancı asistan öğretmenle düzenlediği yaz dil okuluyla 6 haftada büyük aşama kaydetmeyi...

09 Temmuz 2013 Salı 10:54
Kılıçaslanlı öğrenciler yabanca öğretmen nezaretinde dil öğreniyor
Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan İstikbal, Akansu ve Yelkenoğlu ilköğretim okullarının öğrencileri, 26 yabancı öğretmen ve 20 yabancı asistan öğretmenle düzenlediği yaz dil okuluyla 6 haftada büyük aşama kaydetmeyi planlıyor.

Okulların 4, 5, 6 ve 7’nci sınıflarında eğitim gören öğrencilerden 364’ü, tatilin başladığı 14 Haziran’dan itibaren yabancı öğretmenlerin kontrolünde summer school adı verilen İngilizce yaz okuluna başladılar. 26 native speaker (anadili İngilizce olan yabancı öğretmen) ve 20 assistant teacher (yabancı yardımcı öğrenci) kontrolünde gerçekleştirilen İngilizce dil okulunda, haftada 6 gün sekizer ders eğitim verilirken, öğleden sonraları ise yine yabancı asistan öğretmenler kontrolünde sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler düzenleniyor.

Kursiyer öğrencilerden Büşra Sadık, “Okul zamanında da İngilizce öğreniyoruz ama yaz okulunda sadece İngilizceye odaklandığımız için eğitimimiz çok daha verimli geçiyor, her sekiz öğrenciye bir yabancı öğretmenin görevlendirilmiş olması da bizim için büyük bir şans.” dedi.

Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal da “Öğrencilerimiz yaz okulu boyunca dil eğitimiyle ilgili reading, listening, speaking ve writing denilen dört beceriye sahip olacaklar. Geçtiğimiz yıllarda dil okulları için yurt dışına çıkıyorduk. Son üç yıldır yabancı öğretmenleri ve yardımcılarını ülkemize getiriyoruz. Bu sayede hem daha az masrafımız oluyor hem de öğrencilerimiz İngilizceyi yine anadili İngilizce olan öğretmenlerden öğrenmiş oluyor. Tam gün İngilizcenin verildiği Yabancı dil okulumuz, 19 Haziran’da gerçekleştireceğimiz sertifika töreni ile son bulacak.” şeklinde konuştu.
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325