Karapınar köyü suya kavuştu

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Karapınar köyünde sondaj çalışması yapıldı. Yapılan sondaj çalışması neticesinde 150 metreden çıkan, saniyede 6 litre su bulundu

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Karapınar köyü suya kavuştu
banner83
 Karapınar Köyüne giden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya ,Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet İşidoğru,Destek Hizmetler Müdürü Ahmet Turan Örengül ve Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü A.Hikmet Türkoğlu çalışmaları yerinde inceledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya,’’su ve kanal hizmetlerimize bağlı ekipler burada sondaj çalışması yapıyor. Yapılan çalışma oldukça başarılı derken şunları belirtti. Karapınar köyü daha önceden açtığımız sondajdan çıkan su ihtiyacı karşılamamaktadır. Köyümüz dağınık bir yerleşim yerinde bulunmakta, Şehre çok yakın olduğu için yazın köyün bütün vatandaşları geri geliyor. Böyle olunca içme suyu sıkıntısı çekiliyor.
Yaptığımız sondaj çalışması neticesinde 150 metre derinlikten saniyede 6 litre akan bir su bulundu, bu su köyümüzün ihtiyacını karşılayacak bu su köylü vatandaşımıza hayırlı olsun diyorum’’dedi.

Karapınar Köyü Muhtarı Mehmet Özdağlar’’ Köyümüzün içme suyu yetersizdi. il özel idaresine yaptığımız müracaat neticesinde burada güzel bir sondaj çalışması yapıldı. Saniyede 6 litre akıyor. Köyümün içme suyu sıkıntısı çözülecek çok mutluyum’’dedi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv