Jandarma Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü,

Jandarma Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü, Malatya İl Jandarma Komutanlığı'nda yapılan törenle kutlandı.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Jandarma Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü,
banner83
Törene Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi SARAN; 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet YÖRÜK; Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR; Vali Yardımcıları Bilal BOZDEMİR ve Murat Çağrı ERDİNÇ; İl Emniyet Müdürü Mustafa AYGÜN, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer SAYIN ile daire müdürleri; sivil toplum örgütleri temsilcileri; muvazzaf ve emekli, subay ve astsubaylar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kutlama törenlerinde, bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Recep AYAS, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümünü kutlamanın, mutluluk ve heyecanı içerisindeyim. Jandarma Genel Komutanlığı'nın tüm personeli adına bu mutlu günümüzde hepinize teşriflerinizden dolayı en derin saygı ve şükranlarımı sunarım. Başarılarla dolu 173 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bu güne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönünde hizmetleri ile ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler; ulusumuzun bize olan teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz." dedi.

Konuşmaların ardından Malatya İl Jandarma Komutanlığı'nın çeşitli birimlerinde görevli başarılı personele başarı belge ve plaketleri Vali SARAN ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral YÖRÜK tarafından verildi.

Jandarma Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümüne katılan yetkililer, tören alanında sergilenen araç, gereç ve silahlar hakkında bilgi aldılar. Son olarak bomba arama köpeği Mayın'ın yapmış olduğu arama etkinliğini izlediler. Bomba arama köpeği Mayın, araçlar ve valizler içerisine yerleştirilen C4 plastik patlayıcı, uyuşturucu ve silahı bularak izleyenlerin takdirini topladı.

Vali SARAN, İl Jandarma Komutanı Albay AYAS' ı kutlayarak, Malatya halkının huzur ve güvenini sağlamada gösterdikleri gayretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.


banner143

    Yorumlar

banner301
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner303

banner304