İslam kardeşliğinden etkilenen Alman turist Müslüman oldu

11 ayın sultanı Ramazan ayında İslam kardeşliğinden etkilenen Alman bayan Müslüman oldu. Antalya Side'ye tatile gelen Jacqueline Klein (18) için Manavgat Müftülüğü'nde ihtida töreni düzenlendi. İhtida töreninde Kelime-i Şehadet getirerek...

02 Ağustos 2013 Cuma 16:33
İslam kardeşliğinden etkilenen Alman turist Müslüman oldu
11 ayın sultanı Ramazan ayında İslam kardeşliğinden etkilenen Alman bayan Müslüman oldu. Antalya Side'ye tatile gelen Jacqueline Klein (18) için Manavgat Müftülüğü'nde ihtida töreni düzenlendi. İhtida töreninde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Jacqueline Klein, yeni bir isim almak istemedi. Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, yeni Müslüman olan Klein'i tebrik ederek Almanca Kur'an-ı Kerim ve ilmihal hediye etti.
Kendi hür iradesi ve hiç kimsenin baskı altında kalmadan Müslüman olduğunu belirten Klein, Müslüman olmadan önce İslam dini hakkında geniş çaplı araştırma yaptığını söyledi. Müslüman olmada Ramazan ayındaki İslam kardeşliği ve Türkiye'deki aile bağlarının güçlü olmasının etkili olduğunu anlatan Klein, "Ramazan ayında Müslümanların birbirine karşı davranışları ve oruçlarını hep birlikte açması beni etkiledi. Müslüman olmadan öncede yeni dinim hakkında araştırma yaptım. Kur'an-ı Kerim'i Almanca okudum. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sas) hayatı hakkında kitap okuyarak bilgi sahibi oldum. Müslüman aile yaşantısı ve aile bağlarındaki sevgi, saygı ve hürmet beni çok etkiledi. İftar saatinde toplu iftar açılması ve birlikte dua edilmesinden etkilendim." diye konuştu.
Yeni Müslüman olmuş birinin Cenab-ı Allah tarafından affedildiğini belirten Müftü Yaşar, Klein'e yeni dinini öğrenme adına her türlü yardımı yapacaklarını söyledi.
Son 21 yıl içinde Manavgat Müftülüğü'nde ihtida töreniyle 143 gayr-i müslim, farklı din mensubu ve ateistin kendi hür iradesi ile kelime-i şahadet getirerek Müslüman olduğu belirtildi.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342