İskenderun'da Kudüs olayları protesto edildi

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’te yaşanan olaylar protesto edildi.İskenderun Dünya Kudüs Günü Platform üyeleri Boyacılar Parkı'nda toplanarak, başta Kudüs olmak üzere Ortadoğu’da ve Mısır’da...

02 Ağustos 2013 Cuma 16:53
İskenderun'da Kudüs olayları protesto edildi
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’te yaşanan olaylar protesto edildi.

İskenderun Dünya Kudüs Günü Platform üyeleri Boyacılar Parkı'nda toplanarak, başta Kudüs olmak üzere Ortadoğu’da ve Mısır’da yaşanan vahşet olaylarına tepki gösterildi. Platform adına basın açıklaması yapan Saadet Partisi İskenderun İlçe Başkanı Halil Çelik, "Kudüs hepimizin önünde bir imtihandır ve Kudüs’ü özgürleştirmek, ancak Siyonizme, küresel kapitalizme ve emperyalizme karşı küresel intifada başlatmakla mümkündür. Bu gün Kudüs’teki direnişe destek olma ve Filistin davasına sahip çıkma günüdür. Kudüs’ün kurtuluşu ümmetin kurtuluşudur ve Kudüs yeryüzünün tüm büyük ve küçük şeytanlarına karşı mazlumların direniş kardeşliğinde buluşmasıyla kurtulacaktır.” dedi.

Çelik, Kudüs'ün hala Siyonistlerin işgali altında olduğunu belirterek, "Mescid-i Aksa’nın etrafındaki düşman kuşatması giderek daralıyor. Tüm insanlığın düşmanı olan Siyonist İsrail devleti sinsi planını adım adım ilerletiyor. Maalesef bu gün Filistin davasının etrafına tıpkı Gazze’deki utanç duvarı gibi derin bir sessizlik duvarı örülmek isteniyor. İşte bugün Mısır’da Pentagon’un ve İsrail’in emriyle harekete geçen asker ve sivil darbeciler tüm dünyanın gözleri önünde Müslüman Mısır halkını acımasızca katletmektedir. Bu vesile ile bir kez daha Mısır’ın meşru Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye ve Müslüman Kardeşler hareketine olan desteğimizi yinelemek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar esnasında İsrail ABD ve Mısır’da darbe yapanlar protesto edildi.
Pankartlar ve Filistin bayrakları ile Boyacılar Parkı'nda toplanan İskenderun Dünya Kudüs Günü Platform üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv