İran, Rusya’yı geçti

İran ispat edilen doğalgaz rezervi ile Rusya'yı geride bırakarak lider koltuğuna oturdu. İngiliz petrol şirketi BP tarafından yayınlanan Statistical Review of World Energy 2013 raporuna göre, İran kanıtlanmış doğalgaz rezervi ile Rusya’yı...

13 Haziran 2013 Perşembe 14:10
İran, Rusya’yı geçti
İran ispat edilen doğalgaz rezervi ile Rusya'yı geride bırakarak lider koltuğuna oturdu. İngiliz petrol şirketi BP tarafından yayınlanan Statistical Review of World Energy 2013 raporuna göre, İran kanıtlanmış doğalgaz rezervi ile Rusya’yı geride bıraktı.
Tacik basınında yer alan habere göre, 2012 yılı sonuçlaırna göre, Rusya’nın ispat edilen doğalgaz rezervi 32,9 trilyon metreküp olarak açıklandı. Bir yıl önce Rusya’nın doğalgaz rezervi 44,6 trilyon metreküp olarak açıklanmıştı.
Yeni rapora göre, İran’ın ispat edilen doğalgaz rezervi 33,6 trilyon metreküp olarak açıklandı ve bunun sonucunda lider koltuğuna oturdu. Tahran bir yıl önceki raporda 33,1 trilyon metreküplük rezervi ile ikinci sırada yer almıştı.
İngiliz şirketi’nin bu seneki raporunda doğalgaz sektöründeki rakamlarda genel bir düşüş yaşandığı belirtildi. Dünya genelinde kanıtlanmış doğalgaz rezervi de, 208,4 trilyondan 187,3 trilyon metreküpe kadar azaltıldı. 21 trilyon metreküplük bu düşüş, dünyanın 7 yıllık enerji ihtiyacını karşılayabilecek miktar olarak belirlendi.


banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342