İl Özel İdaresine Yeni Araçlar Alındı

Malatya İl Özel İdaresi işletme parkını güçlendiriyor. 5 greyder,2 dozer, bir ağaç dikme makinesi alındı.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
İl Özel İdaresine Yeni Araçlar Alındı
banner83
 Malatya il Özel İdaresine alınan 5 adet greyder,2 adet dozer ve 1 adet ağaç dikme makinesinin devir teslim töreni yapıldı. İl Özel İdaresi yerleşke alanı içinde yapılan törene Malatya valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, İl Genel meclis Başkanı Naci Şavata, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, İl Encümen üyeleri, Sendika temsilcileri, birim daire müdürleri ve çalışanlar katıldı.

Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, açılış konuşmasında şunları söyledi.’’İl Özel İdaresi geniş bir coğrafyada Malatya’nın kırsalında yaşayan insanlarımızın genel ihtiyaçlarını, altyapı sorunlarını çözen özellikle yol ve su başta olmak üzere kırsal bölgelerin hizmetine cevap veren bir kurumdur. Bu hizmetlerin ifa edilebilmesi için güçlü bir makine parkına sahip olması gerekiyor. Güçlü makine parkı da çalışır vaziyette bakımım her an yapılmakta olan ve günün teknolojisine uygun araç ve gereçlerin bulunması gerekiyor bu manada il özel idaremizin araç parkında bazı makinelerin geçmiş yıllardan kalan ekonomik ömrünü tamamlayan ya da tamamlamaya yakın makinelerin bulunması münasebetiyle bakım hizmetlerinde güçlükler çekiliyordu. İşletmemizin kapısında yazıyor. En iyi bakım tamirdir diye ama bakım ekonomik olmaktan çıktığı zaman artık bir araca bir makineye sahip olmak bir anlam ifade etmiyor. Bunun ekonomik götürüsü, getirisinden daha fazla yapıyor. Eldeki kaynak gitmeye başlıyor. Dolayısıyla hemen hemen en fazla makine parkında ekonomik açıdan eskimiş olan, ömrü dolmuş olan araçlar greyderler ve dozerlerdir. Biz en iyi şartlarla makine parkını takviye edecek 4 adet greyder alınmasını kararlaştırmıştık. Daha sonra başka bazı binek araçları da gündemden çıkararak 5 araç aldık. Bu araçlar geçen seneninkinden daha ucuz, çok sıkı bir pazarlıkla ve aynı zamanda malzeme ofisinin de fiyat politikasıyla geçen senenin fiyatlarından daha ucuza alındı. Şimdi 2 dozerimizde gelecek. Birde bir manada promosyonu sayılır bir fidan tarlası açma makinesi aldık. 4,5 tonluk teraslarda dik yamaçlarda, terasta fidan açabilecek. Dolayısıyla yakındada dozerlerimiz geldikten sonra inşallah köylerimizin altyapı ihtiyaçlarına çok iyi şekilde cevap verilecektir.

Yolların açılmasında tefsiye edilmesinde güzel hizmetlere gideceğiz. Ben böyle güzel hizmetler veren arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum makinelerde vatandaşımızın ihtiyacını karşılaması ve onlarla ilgilenmesi konusunda iyi hizmetler verecekler başta başkanlarımız olmak üzere tüm il genel meclisi başkan ve üyelerimize, sekreterimize ve çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum’’dedi.

İl Genel Meclisi başkanı Naci ŞAVATA,’’ Geçen sene bütçemizi yaparken sayın valimizin ve sekreterimiz İfan bey bizlerle yaptığı istişare neticesinde meclisimiz olarak makine parkına destek verelim istedik. Çünkü biliyorsunuz meclis üyelerimiz ve bizler köy yollarında yolları açmak için büyük gayret gösterdik. Özellikle isimsiz kahramanlarımız var. Mesai dinlemeden çalışan iş arkadaşlarım var. Bunların gayretine biz de destek olalım dedik ve bütçemize 5 greyder, 2 dozer alımı için para çıkardık ve Sayın Valimizde onayladı. Bugünde bu makinelerin iş başlama alışını yapmak için buradayız. Hayırlı hizmetlerde bulunuldu. Allah hayırlı etsin diyorum’’dedi.

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri irfan Kaya açılış konuşmasında şunlara deyindi.’’ İl özel idaresini makine parkında köy hizmetleri döneminde alınan 1986 model 24 adet greyder yine 1986 17 adet dozer bulmaktır.26 yaşında olan bu araçların birçoğu ekonomik ömrünü tamamlamış durumdadır bu araçların yıllık yedek parça değişimi ve yakıt tüketimi maliyetinin fazla olması nedeniyle ekonomik olmaktan çıkmıştır. Bu yönle idarimiz makine parkın güçlendirmek amacıyla Sayın Valimizin desteği ve il genel meclisinin kararı ile 5 adet greyder 2 adet dozer alımı için 2012 yılı içerisinde bankasına 3 milyon 500 bin tl borçlandık devlet malzeme ofisi aracığıyla bu araçları satın aldık 5 adet greyder i şu anda parkımızda bulunmaktadır 2 adet dozer en kısa zamanda gelecektir bu araçların Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçe n Sayın Valimize, Vekillerimize, Meclis Başkanı ve Encümen üyelerimiz ayrı ayrı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum’’dedi.

Makine parkına kurban kesimi yapıldıktan sonra, birlikte işletme gezilip, gelen misafirlere sıcak ve soğuk içecekler ikram edildi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv