Göksun'da geleneksel çocuk oyunları şenliği yapıldı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen Çocuk Oyunları Şöleni büyük ilgi gördü. Seksek, ip atlama, mendil kapmaca, tombik oyunlarının yeraldığı şölende; ip atlama da Yavuz Selim Ortaokulu birinci, İstiklal Ortaokulu...

13 Haziran 2013 Perşembe 13:37
Göksun'da geleneksel çocuk oyunları şenliği yapıldı
Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen Çocuk Oyunları Şöleni büyük ilgi gördü. Seksek, ip atlama, mendil kapmaca, tombik oyunlarının yeraldığı şölende; ip atlama da Yavuz Selim Ortaokulu birinci, İstiklal Ortaokulu ikinci ve Atatürk İlköğretim Okulu da üçüncü oldu. Derece alan öğrencilerin madalya ve kupalarını Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Şahin ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Uzun verdi.
Yarışma sonrası konuşma yapan Kaymakam Pehlivan, Türkiye genelinde Çocuk Oyunlarını Geliştirme ve Yaşatma Derneği tarafından başlatılan etkinliklerin yurdun değişik yerlerinde hayata geçirildiğini belirterek, " Göksun ilçemizde de bu etkinlikleri yürütüyoruz. Şu an görüyoruz ki çocukluğumuzda oynadığımız oyunları izlerken sanki o günleri yeniden yaşıyoruz. Çocuklarımızın neşesini görmek, velilerimizin çocuklarımızın coşkusunu paylaşmasını görmek çok mutlu edici. Bize özgü olan değerlere bugün ki oyunlarda dahil sahip çıkmak önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum." dedi.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342