ESENLİK İDARİ BİNASI HİZMETE AÇILDI

Esenlik bugün düzenlenen tören ile Yeşiltepe'de idari binasını hizmete açtı...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
ESENLİK İDARİ BİNASI HİZMETE AÇILDI
banner83
FOTO GALERİ,TÜM RESİMLER

 1.400'ü aşan çalışanı, 200 milyonu geçen cirosu ile Malatya'mızın lokomotif kuruluşlardan biri haline gelmiş "Anadolu'nun Büyüyen Gücü" Esenlik bugün düzenlenen tören ile Yeşiltepe'de idari binasını hizmete açtı.

Vali Saran: Çok güzel bir tesisin açılışını yaptıklarını belirterek, "Devletin ticarette başarısız olduğu bir dönemde Esenlik gibi bir kuruluşun yaptığı başarılı çalışma ve hizmetler, samimiyet, cesaret, dürüstlük ve fedakarlık ile mümkün olacak çalışmalardır. Esenlik ticarette ve hizmette çok tatminkar bir yapıya sahip, çok başarılı bir performans sergilemektedir" dedi.

Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya TSO Başkanı H. Hüseyin Erkoç, Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Ak Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Malatya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Kültür AŞ. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Malatya Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, Hacı Bektaş-ı Veli Derneği Başkanı Hasan Meşeli, Malatya Eski Milletvekillerinden İhsan Koca, Esenlik önceki Genel Müdürlerinden Hacı Uğur Polat, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

ESENLİK ÜÇ YILDA 15 MİLYON TL YATIRIM YAPTI

Başkan Çakır; "Esenlik üç yılda 15 milyon TL yatırım yaptı. Yaptığı yatırımlar çok kısa bir süre içerisinde hedefine ulaşacak. Şehrimizin kaynaklarının bu şehirde kalması için çalışıyoruz. Yapılan yatırımlar ile altyapı, toplu konut, Horata Vadisi, kumlamalı taş gibi çeşitli alanlarda şehrimizi yeniden yapılandırma projelerimizin gerçekleşmesinde, Esenlik şirketimizin üstlendiği sorumluluk çok önemli. Esenlik şirketi Genel Müdürü Hulusi Boyraz olmak üzere tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. Yeni idari binada Esenlik şirketi çok güzel proje ve hizmetlere imza atacaktır" dedi.
Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Ahmet Temelli Başkan Çakır'a yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür plaketi sundu.

TSO Başkanı Erkoç; "MTSO olarak ilimizin ihtiyacı olan kayısı konsantre ile ilgili bir çalışmada Belediyemizin öncülüğünde Esenlik şirketinin aracılığıyla destek olmak, ilimize bu yatırımı kazandırmak için çalışma yapılması halinde, TSO olarak destek vereceğimizi belirtmek istiyorum" dedi.

Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz konuşmasında; Esenlik bölgeye hitap eden bir şirket konumuna gelmiş, daha büyük hedefler için ilerlemeye devam etmektedir.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Esenliğin idari binası şirketimize dar geliyordu. Sizlere daha iyi hizmetler sunabilmek için Prestij bir idari binası gerekiyordu. Sayın başkanımızın destekleri ile 11 ay gibi kısa bir zamanda idari binamızı tamamladık. Bizi ziyarete gelen herkesin istisnasız "Esenliğe yakışan bir idari bina olmuş " sözü Esenliğin gönüllerdeki yerinin bir ifadesidir.

4 milyon 712 bin TL harcama yapılan idari binamız toplam 6.100 m2 yapı alanına sahip, Çatı katı çelik konstrüksiyon olarak tasarlandı. Zemin katta dokuz adet dükkan, 505 m2 süpermarket alanı mevcuttur. Bütün birimler ayrı ayrı ele alınarak her birimin ihtiyacına göre şekillendirildi. toplantı salonlarımız, yemekhane ve çok amaçlı salon ile geniş ve ferah bir bina haline getirdik.

Sayın başkanımızın başlatmış olduğu ŞEHRİ MODERNİZE ETME VE DÖNÜŞÜM projelerinde Esenlik aktif olarak yer almış, başarılı çalışmalar ortaya koymuştur. Bir çok proje bitirilerek belediyemize teslim edilmiştir.
Başkanımızın Yeşiltepe bir alt merkez olacak vaadi bugün gerçekleşmiştir. Bölgemiz Esenlik ile güzelleşmeye devam edecektir. Esenlik idari binası Yeşiltepe'ye bir sinerji getirmiştir.

Tüm çalışmalarımızın tek amacı Malatya’ya ve Malatyalıya hak ettiği hizmeti verebilmek...
Rabbimden bizlere bu binada hayırlı hizmetler üretmeyi nasip etmesini diliyorum" dedi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv