Çakır,Hasanbey Caddesindeki çalışmaları inceledi

Malatya Belediyesi yol ve kaldırım yenileme çalışmalarına Hasanbey Caddesinde devam ediyor...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Çakır,Hasanbey Caddesindeki çalışmaları inceledi
banner83
 Malatya Belediyesi tarafından kentin dört bir yanında sürdürülen Değişim ve Dönüşüm Projesi kapsamında Malatya’nın en eski ve uzun caddelerinden Hasanbey Caddesi’nde yenileme çalışmaları gerçekleştirildi.

Abdulgaffar Mahallesi sınırlarında bulunan Hasanbey Caddesi’nde düzenleme ve yenileme çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında cadde üzerindeki 13 ev kamulaştırılarak yıkılırken bütün alt yapılar yenilenip, abone bağlantıları yapıldı.

Caddenin genişletilmesiyle yol açısı 8 metreye kavuştu ve 2 metreden 10 metreye kadar da kaldırımlar yapıldı. Caddede araç cepleri de yapılarak otoparkta rahatlama sağlandı.

Altyapının tamamlanmasının ardından Hasanbey Cadde’sinde 18 bin m2 asfalt kaplama işlemleri gerçekleştirildi. Aydınlatma çalışmalarının da tamamlanmasıyla Hasanbey Caddesi, prestijli bir cadde görünümüne kavuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde belediye başkan yardımcıları Hasan Atay ve Selim Pilten ile Abdulgaffar Mahallesi Muhtarı Hüseyin Özcan’la birlikte Hasanbey Caddesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hasanbey Caddesi’nin de düzenleme yapılan diğer cadde ve sokaklar gibi Malatya’ya yakışır bir görünüme kavuştuğunu belirterek, çalışmaların aynı tempoda devam edeceğini söyledi. Başkan Çakır, bugüne kadar 50 dolayındaki cadde ve sokakta düzenleme çalışmalarının bitirildiğini, 40 dolayında cadde ve sokakta ise çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Abdulgaffar Mahallesi Muhtarı Hüseyin Özcan ise Malatya’ya ve mahallelerine yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv