Çakır: Yeşil dokuya her zaman önem veriyoruz…

Belediye Başkanı Ahmet Çakır Aşağıbağlar, Abdulgaffar ve Şeyhbayram Mahallelerine hizmet verecek çocuk ve dinlenme parkında incelemelerde bulundu.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Çakır: Yeşil dokuya her zaman önem veriyoruz…
banner83
İnceleme gezisine Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları Alican Bozkurt, Hasan Atay, Selim Pilten, bazı daire müdürleri, Şeyhbayram Mahalle Muhtarı Yusuf Canberk ve Abdulgaffar Mahalle Muhtarı Hüseyin Özcan ile vatandaşlar katıldı.

Çakır: Yeşil dokuya her zaman önem veriyoruz…

Malatya Belediyesi olarak yeşil dokuya her zaman önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ağaç dikimi, çiçek ekimi, refüj ve kaldırımların yeşil dokuya kavuşturulması gibi birçok yeşillendirme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Başkan Çakır, “Daha yaşanabilir bir Malatya için çalışıyoruz. Bu parkımız 3 mahallemizin buluştuğu bir noktada, 4 dönümlük alan üzerine yapılıyor. Çocuk ve Dinlenme Parkı, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz elemanlarınca yapılıyor. Parkımızın etrafına yürüyüş parkuru konuldu. İçerisine spor aletleri (fitness aletleri) yerleştirildi. Vatandaşlarımız burada rahatlıkla sporlarını yapabilecekler. Buraya dikilen ağaçların bir bölümü, başka yerlerden ağaç sökme makinesiyle sökülerek getirilip dikildi. Böylece yeşil dokusu bu ağaçlarla daha güzel oldu. Burası doğal ve güzel bir park oldu. Çok kısa bir süre içinde eksiklerini gidererek tamamen hizmete sunmuş olacağız” dedi.

Vatandaşlardan Başkan Çakır’a teşekkür…

Mahalle sakinlerinden Kazım Ağdaş ise yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti. Ağdaş, “Belediye Başkanımız geçen yıl düzenlediği mahalle gezisinde parkın yapılmasının gerekli olduğu belirterek vatandaşlara söz vermişti. Planlayarak yapacağız dedi. 1 yıl geçmeden 3 mahallenin kullanabileceği merkezi noktaya parkı yaptı. Emeği geçenlere mahalle sakinleri adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv