Çakır, Yeni Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulundu...

Belediye Başkanı Ahmet Çakır Yeni Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Çakır, Yeni Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulundu...
banner83
Yeni Sanayi Sitesi’nin çok yoğun kullanılan bir yer olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Burayı hizmet alan ve hizmet veren açısından sorunsuz bir hale getirmek için şu anda çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmaları bir an önce bitireceğiz.”

ESKKK Başkanı Ali Evren “20 yıldan beri altyapı çalışmaları bize sorun yaratıyordu. Altyapı çalışmalarını yapmak, Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Çakır Beye nasip oldu. Huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum.”

Malatya İmalat Daemir ve Tamir Sanatkarları Odası Başkanı Cevdet Özyalın “Uzun zamandan beri bu sorunlarımız vardı. Esnaflarımız adına Sayın Belediye Başkanımıza, yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz.”


Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde başkan yardımcıları Ahmet Ceyhan, Alican Bozkurt, Hasan Atay ve Selim Pilten ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Malatya Mahrukatçılar Odası Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek, Malatya İmalat-Demir ve Tamir Sanatkarları Odası Başkanı Cevdet Özyalın ve bazı daire müdürleriyle birlikte Yeni Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulundu.

ÇAKIR: SANAYİ SİTESİ ÇOK DAHA GÜZEL BİR HALE GELECEK

Yeni Sanayi Sitesi’nde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Belediyesi olarak altyapı çalışmalarına önem verdiklerini ve altyapı sorunlarını çözmek için ciddi manada yatırım yaptıklarını vurguladı.

Sanayi bölgesinde 2 binin üzerinde esnafın faaliyette bulunduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Burası yapıldığı günden bugüne kadar altyapısında bir yenilenme yapılmadı. İlk defa bu dönem içerisinde 8 kilometre civarında içme suyu şebeke hattı tamamen yenilendi. İçmesuyu şebeke hatları ile birlikte yaüğmur drenaj kanallarının yapımına da başladık. Şebeke hatlarının tamamlanmasından sonra, bütün işyerlerinin abone bağlantıları da yenilenecek” dedi.

Başkan Çakır, Sanayi bölgesinde 7 kilometrenin üzerinde yağmur suyu drenaj sistemi yapılacağını belirterek, “Çavuşoğlu Mahallemizin drenaj sistemi dahil olmak üzere Boztepe Caddesi ile Babuktu’ya kadar olan ve sanayinin tamamını kapsayan drenaj sistemlerini de şu anda yapıyoruz. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar” açıklamasında bulundu.

Çakır: Sanayimiz çok daha bakımlı hale gelecek…

Altyapı çalışmalarıyla birlikte cadde ve sokaklarda da düzenleme çalışmaları yapacaklarını açıklayan Başkan Çakır, “Altyapı çalışmaları bittikten sonra buradaki kot seviyelerini işyerlerinin zeminine uygun bir hale getirerek asfaltlama çalışmalarını da yapacağız” dedi.

Çakır, Yeni Sanayi Sitesi’nin çok yoğun kullanılan bir yer olduğunun altını çizerek, “Burayı hizmet alan ve hizmet veren açısından sorunsuz bir hale getirmek için şu anda çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmaları bir an önce bitireceğiz. İnşallah sanayi bölgemizi de her yağmurda su baskınlarına uğramaktan kurtaracağız” şeklinde konuştu.

9 Haziran Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan yoğun yağmura rağmen, yaptıkları yağmur drenaj sistemleriyle şehrin kısa sürede sulardan arındığını kaydeden Çakır, “Yağıştan 15-20 dakika sonra baktığımız zaman şehirde hiçbir su göletinin kalmadığını, şehrin kupkuru olduğunu görüyorsunuz. Dolayısıyla sanayide de su göllenmesi, su baskınları bu çalışmalarımızla birlikte ortadan kalkmış olacak. Sanayimiz çok daha bakımlı hale gelmiş olacak. Çünkü bu çalışmayla birlikte çevre düzenlemesi, refüjlerin düzenlemesi, kaldırım düzenlemesi gibi çalışmalarımızı da gerçekleştireceğiz” dedi.

Esnaf temsilcilerinden Başkan Çakır’a teşekkür…

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ederek, “Tabi 20 yıla yakın bu altyapı çalışmaları devamlı bize sorun yaratıyordu. Altyapı çalışmalarını yapmak, Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Çakır Beye nasip oldu. Huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Evren, “Bu çalışmalardan sonra inşallah sanayimiz çiçek gibi olacak. Ben esnaflarımızdan rica ediyorum; bu hurda arabaları yol kenarlarına çok yığıyorlar, trafiği aksatıyorlar. Ağaç sanayinde mermercilerin ve kerestecilerin de yolları devamlı açık tutmasını arzu ediyorum” dedi.

Malatya İmalat Demir ve Tamir Sanatkarları Odası Başkanı Cevdet Özyalın da “Uzun zamandan beri bu sorunlarımız vardı. Esnaflarımız adına Sayın Belediye Başkanımıza, yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, inceleme gezisinde esnaflarla da sohbet ederek, fikir alışverişinde bulundu.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv