Çakır, Karo Fabrikasında İncelemelerde Bulundu

Malatya Belediyesi iştiraklerinden Esenlik şirketi bünyesindeki Beton Elemanları Fabrikası’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, fabrikanın Türkiye’de ilkler arasında yer alan bir yatırım olduğunu söyledi.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Çakır, Karo Fabrikasında İncelemelerde Bulundu
banner83
 Malatya Belediyesi iştiraklerinden Esenlik şirketi, Beton Elemanları fabrikası bünyesindeki karo, kilit taşı, kompozit üretim tesislerine ek olarak "Beton Boru" ve "Doğal Görünümlü Taş" üretim tesisleri ile bu daldaki üretim yelpazesini genişletti.

Yatırımlar çerçevesinde yeni bir beton santrali kuran ve aldığı kumlama makinesi ile ürettiği parke taşlarına doğal taş görünümü kazandıracak olan tesisin, bölgede sadece Malatya’da olduğu belirtildi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Esenlik Şirketi Genel Müdürü Hulusi Boyraz ile birlikte hizmet alanını her geçen gün genişleten ve Malatya’ya önemli ölçüde istihdam sağlayan Esenlik Şirketi Beton Elemanları Tesislerinde incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, Esenlik’in son aylarda Beton Elemanları Fabrikası’nda genişletme çalışmaları gerçekleştirerek, kentte yaptıkları dönüşüm çalışmalarında kullanılan ürünleri üretmek üzere önemli yatırımlar yaptığını kaydetti.

Esenlik’in bölgenin en büyük üretim tesisini kurduğunu vurgulayan Başkan Çakır, “Toplam 50.000 m2 alana sahip olan ve karo, kilit taşı, kompozit, doğal görünümlü taş üretimi yapılabilen tesislerde 150 kişi istihdam edilmektedir. Yüksek basınçlı suni taş üretimi ve bunun kurulanması ile birlikte özellikle farklı desenlerde, farklı renklerde, farklı kalitede ve farklı ebatlarda taş üretebiliyoruz. Böylece hem kalite anlamında belli bir standarda ulaşmış olduk, hem de şehrimizde, caddelerimizde yapacağımız düzenlemelerde farklı modeller, farklı projeler uygulayabileceğiz” dedi.

Çakır: Esenlik, kapasitesiyle de kalitesiyle de önemli bir yatırıma imza atmış oldu…

Fabrikada, işçiler açısından kolaylaştırılmış modern çalışma ortamları olduğunu ve vardiyeli çalışıldığını anlatan Çakır, üretilen taşların farklı türlerde yapılabildiğini kaydetti. Sadece bölgede değil Türkiye’de ilkler arasında yer alan yatırımla ürettiği parke taşlarına doğal taş görünümü kazandırılacağını vurgulayan Çakır, “Esenlik, kapasitesiyle de kalitesiyle de önemli bir yatırıma imza atmış oldu. İnşallah yakın bir zamanda buranın açılışını yapacağız” diye konuştu.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv