Bolu'da kediler için bir ev daha hizmete girdi

Almanya İnsani Yardım Derneği, Bolu Belediyesi’ne kedi evi hediye etti. Ev, Karaçayır Parkı'ndaki boş bir alana yerleştirildi.Bolu Belediye Başkan Vekili Haluk İnceler, “Bolu Belediyesi olarak hayvanları koruyan ve gözeten bir belediyeyiz....

02 Ağustos 2013 Cuma 15:22
Bolu'da kediler için bir ev daha hizmete girdi
Almanya İnsani Yardım Derneği, Bolu Belediyesi’ne kedi evi hediye etti. Ev, Karaçayır Parkı'ndaki boş bir alana yerleştirildi.

Bolu Belediye Başkan Vekili Haluk İnceler, “Bolu Belediyesi olarak hayvanları koruyan ve gözeten bir belediyeyiz. Bu kapsamda köpekler için modern bir barınağımız varken, kediler için de belli noktalara sığınma ve barınma evleri yapıyoruz. İlimize misafir olarak gelen Almanya (İMECE) İnsani Yardım Derneği Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesislerimizde iki gün boyunca iftar vermek ve sokak kedilerimiz için de bir adet sığınma evi yapmak istediklerini söylediler. Biz de bu tekliflerini memnuniyetle kabul ettik. İnsani Yardım Derneği üyelerine katkılarından ötürü teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Almanya İnsani Yardım Derneği üyesi Tevfik Özgün de “Bolu ziyaretimizde yapmış olduğumuz geziler esnasında Bolu Belediyesi'nin daha önce yaptırmış olduğu kedi evi örneklerini gördük ve bu projeyi çok başarılı bulduk. Dernek olarak Ramazan’da sadece insanlara değil, hayvanlara da yardım edilmesi gerektiğini düşündüğümüz için onlara bir desteğimiz olsun istedik. Bu fikirden yola çıkarak bir kedi evi yaptırdık ve bu evi de Bolu Belediyesi Karaçayır Park’da uygun bir alana koyarak hayvanların hizmetine sundu.” diye konuştu.
banner315

    Yorumlar

banner344
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342