Belediye Yeni alınan Otobüslerle Filosunu Yeniledi

Malatya Belediyesi 2001 Model ikinci el otobüs alarak şehiriçi otobüs filosunu gençleştirdi...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Belediye Yeni alınan  Otobüslerle  Filosunu Yeniledi
banner83
Malatya Belediyesinden yapılan yazılı açıklama aşağıdadır. Bu konudaki düşüncelerimizi ayrı bir yazı ile sizlere duyaracağız. Şimdi noktasına virgülüne dokunmadan Belediyeden yapılan yazılı açıklamayı sunuyoruz:

 Belediye Otobüs Filosuna 6 Araç Daha Katıldı…

ÇAKIR: MOTAŞ ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPIYOR

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Troleybüs için hazırlıkların yapıldığını belirterek, fizibilite rapor çalışmaların devam ettiğini söyledi.


Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın görev süresi içerisinde 49 adet yeni otobüs alarak, otobüs filosunu yüzde 50 dolayında yenileyen MOTAŞ, 6 otobüs daha aldı.

Türkiye’nin en genç ulaşım filolarından birine sahip olan Malatya Belediyesinin otobüs yaş ortalaması, alınan 6 otobüsle 9.59’a düştüğü belirtildi.

Beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Ertan Mumcu ve Alican Bozkurt ile birlikte alınan otobüsleri inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmalar hakkında MOTAŞ Genel Müdürü Hasan Alıcı’dan bilgiler aldı.

Malatya Belediyesi olarak ulaşıma önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Çakır, “Vatandaşlarımızın daha sağlıklı, daha rahat, konforlu bir ulaşım imkanından yararlanması adına Belediye iştiraklerimizden MOTAŞ, önemli yatırımlar yapıyor. Özellikle otobüslerin yenilenmesi hususunda da çok önemli çalışmalar yapıyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda 49 yeni otobüs almıştık.

Şimdi de Filomuzdaki 84-85 model eski araçların da ulaşımdan kaldırılarak, filomuzun daha da gençleştirilmesi için 6 adet 2. el araç aldık. Alınan bu araçlar 2000-2001 model araçlar. Böylece, çok yıpranmış, eski olan araçları kaldırarak, bunları takviye ediyoruz” dedi.

Çakır: Troleybüs çalışmaları devam ediyor…

Uzun vadeli, kaliteli, sürdürülebilir, sağlıklı bir ulaşımı sağlamak amacıyla troleybüs sistemi ile ilgili de bir çalışma yapıldığını anlatan Çakır, “Belediye Ulaşım Hizmetleri ve Proje birimlerimiz ile MOTAŞ, troleybüs için birlikte bir hazırlık yapıyorlar. Güzergah belirlemesi, maliyeti, proje hazırlanması, ön proje çalışmaları şu an devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Çakır, MOTAŞ’ın, Malatya’da ulaşımda iyi bir kalite, iyi bir standardı yakaladığını belirterek, “Troleybüs konusunda fizibilite çalışmalarımız devam edecek. İnşallah ileriye dönük, uzun yılları hedefleyen, uzun vadeli projelere de yakında imza atacağız” şeklinde konuştu.

Malatya’nın, Türkiye’deki en genç otobüs filolarından ve iyi bir kaliteye sahip kentlerinden biri olduğunu anımsatan Çakır, amaçlarının vatandaşlara, hızlı ve konforlu bir şehiriçi seyahat imkanı sağlamak olduğunu söyledi.

Otobüslerin özellikleri

Mercedes 345 marka ve 2000-2001 model olan araçlar; yarı otomatik, Euro II çevre dostu motora sahip, iç hacmi geniş, yolcu kapasitesi yüksek, engelli erişimine uygun hale getirilebilir ve ASR fren sistemine sahip. Araçlara, ayrıca Validatör, kamera, Yolcu Bilgilendirme Sistemi olan LCD Monitör, şoför ve güzergah panelleri teknik donanımları takıldı.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv