Belediye Fuar Hazırlıklarına Başladı

Kapalı Fuar alanına gelecek olan vatandaşların, serin bir ortamda fuarı gezebilmeleri için kapalı alana iklimlendirme çalışması yapılıyor.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Belediye Fuar Hazırlıklarına Başladı
banner83
 Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu yıl 4-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında 20’ncisi düzenlenecek olan Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı & Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali öncesi, Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, Kültür A.Ş. Genel Müdürü ve Personeli ile bir koordinasyon toplantısı düzenledi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 27 Haziran 2012 Çarşamba günü düzenlenen koordinasyon toplantısı sırasında, fuar ve festival etkinlikleri kapsamında herhangi olumsuz bir durum yaşanmaması için, ilgili müdürlükler tarafından gerekli tedbirlerin alınması konusunda talimatlar verdi.

Mişmişpark’ta yeni düzenlemeler yapılıyor…

Koordinasyon toplantısı sonrası Mişmişpark alanında sürdürülen çalışmaları da yerinde inceleyen Başkan Çakır, özellikle ailesi ile birlikte Mişmişpark’a piknik yapmaya, gezmeye veya dinlenmeye gelen vatandaşların daha rahat, güvenli ve sağlıklı bir şekilde eğlenebilmeleri için yeni bir takım düzenlemeler yaptıklarını söyledi.

Mevcut yürüyüş parkurlarında iyileştirmeler yaptıklarını belirten Başkan Çakır, “Mevcut yürüyüş alanlarındaki taş duvarlar yeniden yapıldı, yeni yürüyüş yolları açıldı. Vatandaşlarımızın ayrı ayrı ve gelişigüzel bir şekilde mangal yakmalarını önlemek için de yürüyüş yollarının yanlarına sabit mangallar monte edildi. Buradaki çalışmalar fuar ve festival öncesinde tamamlanarak, halkımızın hizmetine sunulmuş olacaktır” dedi.

İklimlendirme işi büyük bir hızla sürüyor…

Kapalı Fuar alanında da incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kapalı Fuar alanına ilk defa iklimlendirme yapıldığını ifade ederek, “Bugüne kadar birçok ihtisas fuarına ev sahipliği yapan mevcut fuar alanının en büyük sorunu, özellikle yaz aylarında içerisinin sıcak olmasıydı. Bu sıkıntıyı çözüme kavuşturmak amacıyla Malatya Belediyesi olarak fuar öncesi çalışmalara başladık. Şu anda iklimlendirme işi büyük bir hızla sürüyor.

Yaptırdığımız iklimlendirme sistemi, dışarıdaki temiz havayı alarak içeriye soğuk hava olarak verme şeklinde çalışacaktır. İklimlendirme için toplam 11 adet cihaz kullanılmakta ve bu cihazların özelliği de çok düşük enerji ile çalışmalarıdır. Bu cihazlar 1.1 Kw/saat enerji tüketmektedirler. İklimlendirme çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte fuarımız çok daha kaliteli ve kapsamlı bir hale gelecektir” dedi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv