Başkan Çakır, Yaka Mahalle Sakinleriyle bir araya geldi

Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Ceyhan, Hasan Atay ve bazı daire müdürleri ile birlikte Yaka Mahallesini ziyaret ederek, mahalle sorunları hakkında bilgiler aldı.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Başkan Çakır, Yaka Mahalle Sakinleriyle bir araya geldi
banner83
 Belediye Başkanı Ahmet Çakır: Kaçak su kullanımına kesinlikle taviz vermiyoruz. Yaka Mahallemizde yaşanan içmesuyu sorunu da bazı kaçak kullanımlardan kaynaklanmaktadır. Bu konuda bütün vatandaşlarımızdan kaçak kullanım yapanları ihbar etmelerini ve buna izin vermemelerini bekliyoruz.”

Muhtar Abuzer Yiğit: Malatya Belediyesi ile biz kendimizi bir aile olarak görüyoruz. Yaka Mahallesi olarak Belediyemize gönül vermiş insanlarız.

Yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz…

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindeki heyeti mahallelerinde ağırlamaktan son derece memnun olduklarını belirten Yaka Mahallesi Muhtarı Abuzer Yiğit, “Yaka Mahallesine sayın Başkanımız döneminde ilk defa 26 km uzunluğunda kanalizasyon şebekesi döşendi. Kanalizasyon şebekesi döşenirken yollarımızda tahribatlar oldu. Çalışmalar tamamlandı.İnşallah en kısa sürede yollarımızdaki bu tahribatlar giderilir. Yapılan bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Malatya Belediyesi ile biz kendimizi bir aile olarak görüyoruz. Yaka Mahallesi olarak Belediyemize gönül vermiş insanlarız” şeklinde konuştu.

Başkan Çakır: 26 km kanalizasyon şebekesi döşendi…

Mahallelerin sorunlarını belli bir plan doğrultusunda çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Mahallelerimizin sıkıntılarını ve sorunlarını yerinde tespit etmek, bu sıkıntı ve sorunları önem sırasına göre çözüme kavuşturmak amacıyla zaman zaman mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Yaka mahallesinin en büyük sıkıntılarından biri olan ve geçtiğimiz yıllarda II etap halinde başladığımız kanalizasyon alt yapı çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında yaklaşık 26 km kanalizasyon şebeke hattı döşendi. Tabi bu çalışmalar sırasında üst yapıda bazı yıpranmalar oldu. Yıpranan ve bozulan yollarımızı da belli bir plan doğrultusunda aciliyet arzeden noktalardan başlayarak asfaltını yapacağız” dedi.

Başkan Çakır: Sosyal belediyeciliğe önem veriyoruz…

Malatya Belediyesi olarak Sosyal Belediyeciliğe büyük önem verdiklerini belirten Başkan Çakır, “Yaka Mahallesinde eksik olan önemli konulardan biri de bu bölgede Sosyal ve Kültürel faaliyetlerin yapılacağı alanların olmaması. Gençlere, öğrencilere ve hanımlara yönelik bir takım faaliyetlerin yapılabileceği bir mekanın Yaka Mahallemize kazandırılması için çalışmaları en kısa süre içerisinde başlatacağız. Sosyal ve Kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği bir semt konağı veya çok amaçlı sosyal tesisi Yaka Mahallesine kazandıracağız” dedi.

Başkan Çakır: Yaka Mahallesine yeteri miktarda içmesuyu verilmektedir…

Malatya genelinde temizliğe büyük önem verdiklerini de ifade eden Başkan Çakır, “Temizlik konusunda Malatya genelinde büyük bir çalışma başlattık. Göreve geldikten sonra Malatya genelinde 1000’in üzerinde çöp konteyneri dağıttık. Eksik olan yerlere dağıtılmak üzere 300 tane çöp konteyneri daha alıyoruz” şeklinde konuştu.

Yaka Mahallesine yeteri miktarda içmesuyu verilmesine rağmen, yaşanan sorunların kaçak su kullanımından kaynaklandığını belirten Başkan Çakır, “Kaçak su kullanımına kesinlikle taviz vermiyoruz. Yaka Mahallemizde yaşanan içmesuyu sorunu da bazı kaçak kullanımlardan kaynaklanmaktadır. Bu konuda bütün vatandaşlarımızdan kaçak kullanım yapanları ihbar etmelerini ve buna izin vermemelerini bekliyoruz” dedi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv