Başkan Çakır, Haber Türk TV'ye Konuk Oldu

Habertürk TV’de canlı yayınlanan “Çıkış Yolu” programına katılan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın yatırım imkanları bakımından çok cazip bir il olduğunu vurguladı.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Başkan Çakır, Haber Türk TV'ye Konuk Oldu
banner83
 Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’la birlikte Habertürk TV’de Sami Altınkaya’nın hazırlayıp sunduğu canlı yayın “Çıkış Yolu” programına katıldı.

Malatya Belediyesi Sanat Merkezi’nden canlı yayınlanan programda konuşan Başkan Çakır, Malatya’nın göç alan ve göç veren bir il olduğuna işaret etti. Malatya’nın sağlık yatırımları bakımından iyi bir noktada olduğunu belirten Çakır, yeni hastane yapıldığını da anımsattı.

Malatya’nın modernleşme sürecinin konuşulduğu programda Başkan Çakır, “Altyapı sorunlarını çözmüş, sorunsuz bir Malatya için çalışıyoruz. Aynı zamanda sosyal kültürel ihtiyaçlarını karşılayan bir şehri oluşturmak için projeler geliştirip, uyguluyoruz” dedi.

Çakır, Malatya’nın yatırım imkanları bakımından çok cazip bir il olduğunu vurgulayarak, “3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer tahsis işlemleri devam ediyor. Burada yapılacak yatırımlarda 5. Bölge Teşvikleri uygulanıyor. Malatya, yatırımcı için bir cazibe merkezi konumunda” ifadelerini kullandı.

Çakır: Malatya, fuarlar şehri…

Malatya Belediyesi olarak Malatya’yı bir fuarlar şehri haline getirmek için de çalıştıklarını anlatan Başkan Çakır, “Kayısımızın tanıtımına yönelik düzenlediğimiz Uluslar arası Kayısı Festivali ile Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nı birlikte yapıyoruz. Tarım Teknolojileri, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, Yapı ve Dekorasyon Fuarı bölgedeki diğer önemli fuarlarımız arasında. Yine yakın bir zamanda Sayın Valimiz Ulvi Saran’ın öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz Kitap Fuarı, Anadolu’daki önemli organizasyonlardan birisi oldu. Bu fuarımızı 300 bin kişi ziyaret etti” açıklamasında bulundu.

TEB Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz da Malatya’nın ekonomik açıdan analizini yaparak değerlendirmelerde bulundu. Malatya Belediyesi’nin önemli çalışmalar yaptığına da işaret eden Boz, “Yayından önce gezdiğim Sanat Merkezi, gerçekten önemli bir fonksiyonu yerine getiriyor. 60 yaşında bir kişi gelip burada bir sanat öğrenip uygulayabilir. Anadolu kentleri için bu faaliyetler çok önemli. Başkanıma çok teşekkür ediyorum, kendisini kutluyorum” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise Malatya’da bir bütünün parçası olarak herkesin görevini yerine getirdiğini dile getirerek, “Yaşanabilir bir kent olma noktasında atılacak ciddi adımları atan bir Malatya var. Malatya, son yıllarda ciddi anlamda ilerleme kaydeden bir kent durumunda” şeklinde konuştu.

Malatya’da istikrar ve huzur olduğunun altını çizen Erkoç, “Kültürel altyapı da güçlendi. Ulaşımda da iyi bir noktadayız. Sanayileşmede ciddi yatırımcılar çekti. Malatya’nın geleceği umutlu ve parlak. Çok iş üretmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv