Bakandan Kunduz Dağı Ormanı'na sporcu eğitim merkezi müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vezirköprü Kunduz Dağı Ormanı'na sporcu eğitim merkezi kuracaklarını açıkladıBakan Kılıç, Samsun Vezirköprü Belediyesi tarafından düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Doğalgaz, 54 tarihi...

02 Ağustos 2013 Cuma 17:10
Bakandan Kunduz Dağı Ormanı'na sporcu eğitim merkezi müjdesi
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vezirköprü Kunduz Dağı Ormanı'na sporcu eğitim merkezi kuracaklarını açıkladı

Bakan Kılıç, Samsun Vezirköprü Belediyesi tarafından düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Doğalgaz, 54 tarihi evin resterasyonu, Vezirköprü otogarı, Kültürevi, Mencek deresi ıslahı, Vezirsuyu Mesire Alanı gibi hizmetlerin toplu açılış töreninde konuşan Bakan Kılıç, "Vezirköprü alfabenin son sıralarında olsa da, hizmette ön sıralarda" diye konuştu. Vezirköprüde Vezirağaç fabrikasının fabrikayı doğalgaz olmadığı için kapatmak istediğini söyleyen Bakan Kılıç, "Vezirköprülüler, 'bize ya ucuz ağaç verin ya da doğalgazı ilçeye getirin' dediler, biz 2.'sini seçtik. Artık hem fabrikalarımız üretimlerini daha ucuza maledecek hem de annelerimiz hanımlarımız, tüp taşımak zorunluluğundan kurtulacak." diye konuştu.

Vezirköprü'de yapılacak olan gençlik merkezinin ihalesinin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini dile getiren Bakan Kılıç, "İçinde 30 dan fazla kültür atölyesi olan, 3 bin 500 metre kare kapalı kullanım alanı olan bir gençlik merkezi projesine bu sene başlayacağız. Seneye hizmete açılacak. Ayrıca Vezirköprü Kunduz Dağı Ormanı'na sporcu eğitim merkezi kuruyoruz." şeklinde konuştu.

Bakan Kılıç, oksijenin bol olduğu bölgede milli sporcuların kamp yapacağını ayrıca Vezirköprü Devlet Hastanesi yapımının da ihale aşamasında olduğunu dile getirdi. Bakan Kılıç, "Hastanemiz ihalesi tamamlandıktan sonra 2 yıl sonra hizmete girecek." dedi. Eskiden köylere gidildiğinde köylünün kendilerine ayran ikram etmek için çocuklarını köy çeşmesine gönderdiklerini söyleyen Kılıç, Türkiye'nin en çok köyü olan bu ilçesinde de susuz hiç bir köyün kalmadığını söyledi.
Programa; AK Parti Samsun milletvekili Çağatay Kılıç, Ahmet Yeni, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Gençlik ve Sipor Bakanı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Ediz ve çok
sayıda vatandaş katıldı.

Açılışın ardından Bakan Kılıç ve beraberindekiler restorasyonu tamamlanan 54 tarihi evin açılışını da gerçekleştirdi. Cuma namazını Köprülü Mehmet Paşa Camii'nde kılan Bakan Kılıç, ilçede esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv