Arguvan Halk Pazarı Malatya’da

Arguvan Halk Pazarı üreticiden tüketiciye aracısız olarak sunduğu yöresel tatları Malatya'da açtığı şubesiyle hizmete soktu...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
 Arguvan Halk Pazarı Malatya’da
Arguvan Halk Pazarı Malatya’da açıldı. Hacı Abdi Mahallesi, Hasanbey Caddesi, 1. Sokak’ta faaliyetine başlayan Arguvan Halk Pazarı; ürünleri, üreticiden tüketiciye aracısız sunuyor.

Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük’ten aldığımız bilgiye göre Arguvan Halk Pazarı, bir markette olması gereken tüm ürünlerin pazarlanacağı bir halk pazarı olacak.

Mehmet Ali Başıbüyük: “Halkımız piyasa araştırması yaptıktan sonra gelsin; Arguvan Halk Pazarı’ndaki aynı kalitedeki ürünlerin çok daha ucuz olduğunu görecektir.

Arguvan halkının ürettiği balı, peyniri, çökeleği, tereyağını, pekmezi, kuru dutu, pestili, yoğurdu, tarhanayı, bulguru, kavunu, organik elmayı, armudu, üzümü, kakı doğrudan halkın tüketimine sunacağız.

2 bin metre yükseklikteki dağlarımızın çiçeklerinden oluşan Arguvan balı ve keçi peyniri için şimdiden siparişleri almaya başladık. Özellikle keçi peynirinin isteklere yetiştirilemeyeceğinden endişeliyiz. Arguvan’ın tüm ürünleri gibi balı ve keçi peyniri de ünlüdür ve isteklisi çoktur.” diyerek güz ürünlerinin şimdiden alıcı listelerine eklendiğini dile getirdi.

Sultan KILIÇ sultankilic44@hotmail.com
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv