Almanlardan Malatya’daki Organik Tarıma Büyük İlgi

“Alman-Türk İşbirliği ile Organik Tarım Projesi” kapsamında Almanya’dan çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren organik tarım firmaları Malatya’ya geldi.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Almanlardan Malatya’daki Organik Tarıma Büyük İlgi
banner83
 FIBL Araştırma Enstitüsü ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında Malatya’ya gelen Alman tedarikçi ve ithalatçılar organik tarım üreticileri ve ihracatçı firmalar ile görüştüler.

Alman heyeti, 20-22 Haziran tarihlerinde gerçekleşen 3 günlük ziyaret kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı’nın da misafiri oldu ve Ajans Uzmanlarınca heyete Malatya, organik tarım başta olmak üzere ilin tarım potansiyeli ve ilimizdeki ticaret ve yatırım olanakları aktarıldı. Toplantıda ayrıca Alman firma temsilcileri ile yapılabilecek ticari, teknik ve yatırım işbirlikleri de müzakere edildi.

Dünya kayısı üretimini tartışmasız şekilde elinde bulunduran Malatya’nın gelişmiş ülkelere ihracatını artırabilmesinin yolunun organik tarımdan geçtiğini ifade eden heyet üyeleri, bu alanda yapılacak çalışmalara katkı sağlayacaklarını ifade ettiler.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv