Ahmet Polat Kaya, Ak Parti Yazıhan Belediye Başkan Aday Adayı

Polat Hoca olarak bilinen Ahmet Polat Kaya, Ak Parti’den Yazıhan Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu Ak Parti Yazıhan ilçe Teşkilatına yaptı...

25 Ekim 2013 Cuma 15:39
Ahmet Polat Kaya, Ak Parti Yazıhan Belediye Başkan Aday Adayı
banner83
 Eğitim camiası ve kamuoyunda Polat Hoca olarak bilinen Ahmet Polat Kaya, Ak Parti’den Yazıhan Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu Ak Parti Yazıhan ilçe Teşkilatına yaptı. Medyanın yoğun ilgi gösterdiği başvuruda Kaya’nın yaptığı açıklama şöyle;
“Sayın Yazıhan ilçe başkanım Veysel Ateş, İlçe yönetimi üyeleri ve Değerli basın mensupları;
Bilindiği üzere Yazıhan, 1990 yılında ilçe olmuş 17 bin’in üstünde bir nüfusla, 618 Km karelik bir alanda kurulu, Malatyamızın önemli yerleşim alanlarından biridir. İlçemizin içinden geçen bir demiryolu hattımız, yanından da geçen Akdeniz ve Doğuyu Karadenize bağlayan D 850 karayolu ağımız vardır. Kıt imkânlarla ilçemizi, beldelerimizi, köylerimizi mahallelerimizi yaptıkları hizmetlerle bu günlere taşıyan değerli yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Ak Parti iktidarının Malatyamızı büyükşehir statüsüne yükseltmesi ve ilçelerimizi bir bütün olarak tasavvur edip, buna göre yeni bir yönetim biçimi getirerek, tüm ilçeye hizmet edecek belediye başkanlığı mekanizmasını devreye koyması, Yazıhanımız ve tüm ilçelerimiz açısından kalkınmada büyük bir hamle yapabilmek için iyi bir fırsat doğurmuştur.
Bundan çıkışla ‘Bütün İlçe’ statüsünü bir fırsat olarak görüyor, ilçemizin sahip olduğu potansiyeli harekete geçirecek yeni bir kalkınma vizyonu ve kırsal görünümden kurtulamayan Yazıhanımızın mâkus talihini değiştirecek bir kentleşme felsefesine ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz.
Bu vesileyle bir eğitimci, girişimci, işadamı ve sosyal psikolog olarak bu güne kadar edindiğim bilgi, birikim ve tecrübeyi ilçemizin kalkınma sürecine katkı sunmak amacıyla 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde, Ak Parti’den Yazıhan Belediye Başkanlığı Aday Adaylığına başvurumu yapmak için buradayım.
Halkımızın desteğini, ilçe, il ve genel merkezimizin takdirini kazanır, bize bu hizmeti gerçekleştirme imkanı ve onurunu verirlerse, buradan açıkça ifade etmeliyim ki; Yazıhanımız için gerçekleştireceğimiz önemli projelerde halkımızın, ilçe yönetimimizin ve il yönetimimizin görüşünü almadan adım atmayacağız. Partimizin de düsturu olan “Biz Birlikte Yazıhanız” diyorsak bunun gereği de budur.
Türkiye Ak Parti iktidarıyla 2023’e hazırlanıyor. Bu bağlamda kalkınan bir Türkiye ile kalkınan bir Yazıhan olmak için tüm enerjimizi harcamaktan geri durmayacağız.
Partimiz bize bu fırsatı verir, Yazıhan halkımızda takdir buyururlarsa bir kesimin değil, her kesimin hizmetçisi olacağız. Siyasi düşünce gözetmeksizin ‘herkese eşit hizmet’ ana düsturumuz olacak. Adalet ve Kalkınma hamlesi Yazıhan’ın kaçınılmazıdır. Bu hamleyi yapmanın, bize nasip olması umuduyla müracaat dosyamızı Ak Parti Yazıhan İlçe Başkanımız Sayın Veysel Ateş’e huzurlarınızda teslim ediyorum. Sayın Veysel Ateş’in aday adayları arasındaki tarafsız tutumunu takdir ediyor, Adalet ve Kalkınma hamlemizi birlikte yürütebilmeyi temenni ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu sürecin tüm aday adayı arkadaşlarıma, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum.”
Ahmet Polat Kaya / Ak Parti Yazıhan Belediye Başkanı Aday Adayı
Ahmet Polat KAYA Kimdir?
1970 yılında Yazıhan Akyazı/Sarsap köyünde doğdu. İlkokulu Sarsap’ta, Ortaokul ve Liseyi Yazıhan’da okudu. 1987-1991 yılları arasında İnönü Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü bitirdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nda bir süre öğretmenlik yaptı. Ve bu süre içerisinde Yüksek Lisans çalışmalarını yürüttü. Daha sonra Özel Öğretim kurumlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. Çeşitli yerel televizyonlarda eğitim ve öğretim üzerine programlar yaptı. Halen Yeni Hamle Dershaneleri ve Olimpiyat Koleji kurucu üye ve Genel müdürlük görevlerini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv