AGD’den Mısır'da darbecilere kınama, Mursi'ye destek

Mısır'da gerçekleşen askeri darbenin ardından yaşanan katliama tepki gösteren Anadolu Gençlik Derneği Kozan Şubesi ve bazı sivil toplum kuruluşları cuma namazı sonrası Hoşkadem Camii meydanında basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını...

02 Ağustos 2013 Cuma 16:49
AGD’den Mısır'da darbecilere kınama, Mursi'ye destek
Mısır'da gerçekleşen askeri darbenin ardından yaşanan katliama tepki gösteren Anadolu Gençlik Derneği Kozan Şubesi ve bazı sivil toplum kuruluşları cuma namazı sonrası Hoşkadem Camii meydanında basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan AGD Şube Başkanı Ahmet Sönmez, "Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bütün kadrolarımızı ve halkımızı Mısır'da seçilmiş bir yönetim gelinceye kadar teyakkuz halinde bulunmaya davet ediyoruz. Mısır’da geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde yüzde 51.73 oranında oy alarak Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi, askeri güçler tarafından gayrimeşru bir şekilde alıkonulmuştur. Mısır’da darbeciler Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden giden 'Mursi’yi bırak' çağrılarına da kulak tıkamıştı. Darbecilerin faşist lideri Sisi bununla da kalmayıp Mekke dönemi Müşriklerinin yapmadıklarını dahi yaparak eli kanlı İsrail’den bir farkı kalmamıştır. Şu da bilinmelidir ki şehitlerin kanının Firavun tahtını alaşacağı edeceği günler de yakındır. Mısır’da darbe karşıtı gösterilerinin yapıldığı Adeviyye Meydanı'ndaki sivil halkın üzerine gerçek mermi ile ateş açarak 220 sivil vatandaşı şehit eden, beş binden fazla Mısırlının da yaralanmasına neden olan darbecilere dünya Müslümanlarından lanet yağmıştır. Mısır’da darbeci güvenlik güçlerinin Baltacılar olarak bilinen suç örgütlerinin de desteği ile Adeviyye Meydanı'nda darbe karşıtı demokrasi isteyen Mısır halkına karşı yaptığı katliam dünya insanlık tarihinin en kanlı olaylarından birisi olarak kayıtlara geçmiştir. Mısır, Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Arakan, Doğu Türkistan, Sudan, Somali, Libya ve Tunus’da yaşanan sıkıntılar bir kez daha göstermiştir ki Müslümanlar ancak birlikte hareket ederek kurtuluşa erebilirler. Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak zulmün her türlüsüne karşı mücadele etmeye ve İslam birliği idealimiz için koşturmaya devam edeceğiz. Allah’ın selamı haksızlıklara karşı direnen tüm kardeşlerimizin üzerine olsun.” dedi.
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv