Yazıhan’ın Altyapısı MASKİ İle Güçleniyor

(MASKİ) Genel Müdürlüğü sağlam ve modern altyapılı bir gelecek inşa etmek amacıyla şehrin her bölgesinde içmesuyu ve kanalizasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

17 Temmuz 2017 Pazartesi 14:47
Yazıhan’ın Altyapısı MASKİ İle Güçleniyor
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü sağlam ve modern altyapılı bir gelecek inşa etmek amacıyla şehrin her bölgesinde içmesuyu ve kanalizasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yazıhan ilçesine yapılan yatırımları Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir yerinde inceleyerek değerlendirdi.

Dr. Özgür Özdemir: “Malatya Genelinde 175 Milyon TL Maliyetinde 800 Kilometrelik Altyapı Çalışmalarımız Devam Ediyor”

MASKİ Genel Müdürlüğü Malatya merkez ve ilçelerinde çalışmalar yaparak şehrin altyapısını yeniden inşa ediyor. Yazıhan İlçesi’ne yapılan yatırımları yerinde inceleyen Dr. Özdemir: “Malatya genelinde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Şu an için maliyeti 175 milyon TL olan 800 Kilometrelik yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Merkezdeki çalışmalarımızla beraber tüm ilçe merkezlerimizde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Doğanyol ve Pütürge ilçelerinde çalışmalarımızı tamamladık. Doğanşehir, Hekimhan, Akçadağ ve Yazıhan’da altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Yatırımlarımız önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek.

Dr. Özdemir: Maliyeti 7 Milyon Olan 46 Kilometrelik Yatırımımız Devam Ediyor

Çalışmalar kapsamında bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir: “Yazıhan İlçemizde yaklaşık 5 milyon TL maliyetinde 57 kilometrelik altyapı yatırımımızı tamamladık. Yazıhan genelinde, yaklaşık maliyeti 7 milyon TL olan 46 kilometrelik İçmesuyu ve kanalizasyon altyapı yatırımlarımız devam ediyor. Bu kapsamda Yazıhan Merkezin kanalizasyon hattını tamamen yeniliyoruz. Ayrıca Yazıhan Çivril Mahallesi’nin içmesuyu ve kanalizasyon hattını yeniden inşa ediyoruz. Yazıhan ilçemizdeki altyapı çalışmalarımızın bitiş tarihi 2018 in ilk ayları olacak. Çalışmalarımızın % 40’lık kısmını tamamladık. Muhtemelen yılsonunda altyapı çalışmalarımız tamamlanacak ve Yazıhan İlçemiz sağlam altyapı, temiz çevreye kavuşacak. Malatya genelinde güçlü altyapı çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor. Amacımız sağlam ve modern gelecek inşa etmek. Çalışmalarda emeği geçen Genel Müdür Yardımcılarıma. Daire Başkanlarıma, kontrol mühendislerime ve saha da çalışan ekibime çok teşekkür ediyorum.” dedi
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv