banner327

Tolstoy Bile Anladı Ama Kerameti Kendinden Menkul 'Efendileriniz' Anlamadı!

17 Aralık 2017, 12:57
Tolstoy Bile Anladı Ama Kerameti Kendinden Menkul 'Efendileriniz' Anlamadı!

Her ne kadar format olarak bize ait olmasa da Türk Televizyonlarının en muhkem, en güzel yarışma programıdır "Kim Milyoner Olmak İster?" - eski adıyla-  'Kim 500 Milyar İster?"

Yüce Yaradan acil şifalar versin, Darende aşığı hemşehrimiz Kenan IŞIK'ın o muazzam sunumuyla keyifle izlenen Kim Milyoner İster'in -açık konuşmak gerekirse- eski tadı pek yok. Beyefendiliği ve muazzam ekran enerjisiyle yarışmayı sunan adaşım (Murat YILDIRIM) her ne kadar programı sürdürse de yarışmanın o eski ahengi pek kalmadı .

Yine bir akşam heyecanla yarışmayı takip ediyoruz. Muazzam bir muhakeme yeteneği olan can yoldaşım, rehberim sevgili babamla 15.000 barajından sonraki derin sorularda müsabakaya girmekten haz alıyorduk. Derken soru çıkageldi.

Mealen yazıyorum.

Rus yazarın Hristiyan olduğu varsayarak doğru cevabın Hz. İsa olduğunu düşündüm. Yarışmacı hangi cevabı verdi hatırlamıyorum.

D) Hz. Muhammed şıkkı yanıverdi...

Kelimelerle tarif edilemez o anki haleti ruhiyem. Üzerime kaynar sular dökülmüştü sanki. Beynelmilel bir üne sahip bir yazar Hz. Muhammed için eser yazıyor ve ben bunu yeni öğreniyordum. Cehaletime kızdım...

Alelacele bilgisayarı açıp kitabı bulmaya çalıştım. Bereket ki hemen buldum.

Toprağı bol olası Tolstoy'un bir hadis derlemesi olan bu eser, PDF formatında internetten temin edilebiliyor. Eserin ön sözü ise din kisvesi altında kula kulluk eden esir ruhlara bir tokat gibi çarpıyor adeta!

Hakikatin bağrına uzanan ne güzel bir yorumdur bu!

Veba gibi dört bir yanı saran, uhrevi hayatımıza fikir dünyamıza adeta dinamit döşeyen İslam kisvesi altında insanı putlaştıran köhne bir anlayışın tehdidi altındayız.

Çok uzağa gitmeye gerek var mı bilmiyorum. Bekamıza bir hançer gibi saplanmak isteyen 15 Temmuz gibi mühim bir badire atlatıldı.

Aziz mukaddes dinimizi istismar ederek, "inandım" demeyle Müslüman olduğunu zanneden saf kitleleri peşine takarak peydah olan sözde bir 'hizmet' hareketinin ne denli şeytani bir hale dönüşeceğini bizzat gözlerimizle gördük.

Çok değil daha üstünden birkaç gün geçmeden dillendirilen neydi peki?

"Ee canım tüm cemaatleri, tarikatları da bir tutmamak lazım bizim cemaatimiz iyidir iyi!"

Tolstoy dahi ilahi mesajı ruhunun derinliklerinde hissetmiş ve bunu satırlarına sindirmişken müslüman geçinen bazıları hala insanı putlaştırma gayesi içinde.

Sorsan dedesinin adını bile bilmeyen bir güruhun eften püften insanları iki cihan serverine akraba etmesi ve bu zanla birilerini ilahi dokunulmazlığa büründürmesi halen süregelen acı bir durum. Darendeliler bunu bilir, Malatyalılar bunu bilir, tüm Türkiye bu tehlikenin farkındadır.

Şu pantolunlu kadınları ve babalarını oturduğu yerden cehennemlik ilan eden meşhur hocaya sosyal medya hesabında minik bir eleştiri yaptı diye Kemal Ağabeyime (Genel Yayın Yönetmeni) ne galiz hakaretler edildiğini görmüşsünüzdür.

Hasılı Tolstoy bile anladı ama ağababalarını "hocaefendi hazretleri" diye desturla anan, aklını fikrini kiraya veren zihniyet anlamadı.

diyen kutlu bir elçinin mühim ikazını görmezden gelen ve cüheyla köhnemiş kişiliklerin etrafında peydah olan zümrelerin "Cemaatler olmazsa olmaz!" tezviratına inat hakikat gülü cihanda açacaktır.

Gün gelecek o adı desturla anılan azılı günahkarların gizli servislerle olan irtibatı iltisakı gün yüzüne çıkacak, cemaat diye anılan o kirli yapıların garibanın sırtında inşa edilmiş bir şatafat binası olduğu ortaya çıkacaktır.

Günahkar Murat bunu zamanında demişti dersiniz.

banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325