Vali Toprak'ın Anneler Günü Mesajı

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Anneler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı

13 Mayıs 2017 Cumartesi 23:32
Vali Toprak'ın Anneler Günü Mesajı
banner83
Vali Toprak, mesajında şu ifadelere yer verdi;
Dünyaya geldiğimiz andan itibaren hiç bıkmadan, usanmadan, gece gündüz demeden merhameti, şefkati ve tüm sıcaklığıyla bizleri saran, karşılıksız sevgisiyle yediren, içiren, giydiren elleri öpülesi annelerimize ithaf edilen bir Anneler Günü'nü daha hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Onlar ki Yüce Peygamberimizin "Cennet annelerin ayakları altındadır" övgüsüne mazhar olmuşlardır. Yine kendisine "kime iyilik yapayım" diye sorulduğunda Yüce Peygamberimiz üç defa "annene", dördüncü defa sorulduğunda "babana" diyerek cevaplamış ve annenin önemini tarihe ve zamana not düşmüştür. Cenab-ı Allah da Kur'an-ı Kerim'de anne ve babaya "öf" demeyi bile yasaklamış, kendi rızasının anne ve babanın rızasından geçtiğini ifade ve emir buyurmuştur.

Kurtuluş Savaşı'mızın kazanılması ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurulmasında ciğerparesini kınalayıp düşmanla savaşmak üzere cepheye gönderen, üşümesin diye yavrusunun üzerine örttüğü battaniyeyi kar yağmaya başladığında alıp taşıdığı cephanenin üzerine örten, canını Vatan'a feda eden şehit evladının Al Bayrağı kuşanmış tabutuna sarılırken bile "Vatan sağ olsun" diyerek abideleşen Türk Anaları'nın hakkını ödeyebilmek mümkün müdür? Dolayısıyla bu mutlu günlerinde evlatlarına sarılamayacak olan yürekleri yaralı Şehit Anneleri'mizin daima yanlarında ve hizmetlerinde olacağımızı ifade ediyor, bizleri öz evlatları bilmelerini hassaten temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; ne yapsak haklarını ödeyemeyeceğimiz, sığınacak limanımız, evlerimizin bereketi, hayatın bütün güzelliklerine layık olan, annelik payesini gurur ve şerefle taşıyan başta Şehit Anneleri'miz olmak üzere bütün annelerimizin ellerinden öpüyor, Anneler Günü'nü kutluyor, nice Anneler Günü'ne sağlık ve huzur içerisinde kavuşmalarını diliyor, ebediyete intikal etmiş bulunan bütün annelerimize rahmet niyaz ediyor, tekraren bütün annelerimize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. 
banner143

    Yorumlar

banner310
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv