Turgut Özal Ülkesi İçin Büyük Hamlelere İmza Atmıştır

Başkan Çakır, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve bombalı bir suikast sonucu hayatını kaybeden eski Belediye Başkanlarından Hamit Fendoğlu’nun ölüm yıldönümleri dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınladı.

17 Nisan 2017 Pazartesi 00:44
Turgut Özal Ülkesi İçin Büyük Hamlelere İmza Atmıştır
banner83
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve bombalı bir suikast sonucu hayatını kaybeden eski Belediye Başkanlarından Hamit Fendoğlu’nun ölüm yıldönümleri dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Türkiye Cumhuriyetinin 8. Cumhurbaşkanı hemşerimiz merhum Turgut Özal’ın 24. Ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda;
“Tarih boyunca her zaman önemli devlet, siyaset, bilim ve sanat adamları yetiştiren Malatya’mız, 24 yıl önce kaybettiğimiz 8. Cumhurbaşkanı hemşerimiz merhum Turgut Özal ile her zaman onur ve gurur duymuştur.
Turgut Özal bu topraklarda doğup-büyüyen, Türkiye’de standartları değiştiren, milletimizin yetiştirdiği değerli bir lider, siyaset ve devlet adamıydı. O, bir elinde bilgisayar, diğer elinde Kur’an ile bilim ve teknolojiyi yakından takip eden ufku geniş bir liderdi.
Merhum Özal, Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için büyük hamlelere imza atmıştır. Şahsiyeti, fikirleri, idealleri, başarıları ve Türkiye’nin önünü açan hizmetleriyle Türk siyasi hayatına damgasını vuran Özal, başta Malatyalılar olmak üzere milletimizin engin sevgisine mazhar olmuştur.
Halkımız, ülkesine ve milletine hizmet eden Turgut Özal’ı daima rahmetle anacak ve asla unutmayacaktır. Hemşerisi olmakla gurur duyduğumuz 8. Cumhurbaşkanı, hemşerimiz merhum Turgut Özal’ı ölümünün 24. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyor, milletimize bir kez daha başsağlığı diliyorum” dedi.

HAMİT FENDOĞLU MESAJI
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Belediyesi eski Başkanlarından ve Malatya eski Milletvekillerinden Hamit Fendoğlu’nun şehadetinin 39. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda da;
“Ülkemizde Siyasi istikrarsızlık ve iç karışıklık için dün olduğu gibi bugünde bazı şer odakları haince ve alçakça terör eylemleri yapmaktadır. Bu kapsamda birçok vatan evladı şehit olmuştur. Bunlardan biride dönemin Malatya Belediye Başkanı merhum Hamit Fendoğlu’dur. Her zaman olduğu gibi bugün de milletimiz; birlik, beraberlik ve kardeşlik değerlerini ön plana çıkararak, bu şer odaklarına asla müsaade etmeyecektir.
Halkımızın kalbinde müstesna bir yer edinen eski Belediye Başkanımız Hamit Fendoğlu’nu ve olayda hayatını kaybeden yakınlarını rahmetle anıyor, haince yapılan saldırıyı bir kez daha lanetliyoruz” dedi.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv