Tüfenkci’nin Özal ve Fendoğlu Anma Mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Şehir Eski Belediye Başkanımız Hamit Fendoğlu'nun ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayımladı

17 Nisan 2019 Çarşamba 11:42
Tüfenkci’nin Özal ve Fendoğlu Anma Mesajı
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin Özal ve Fendoğlu Anma Mesajı şöyle;
8. Cumhurbaşkanımız Merhum Turgut Özal, ülkesinin ve milletinin menfaatini her şeyden üstün tutmuş, hem Türkiye hem de Malatya için önemli hizmetlere imza atmış büyük bir aksiyon ve dava adamıdır.

Turgut Özal, Malatya’mızın içinden çıkmış, milletimizin yetiştirdiği seçkin devlet adamlarından ve siyasetçilerden biri olarak, ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasındaki katkılarıyla, değerli hizmetleriyle her zaman saygıyla yad edilecektir. Türkiye’ye çağ atlatan ekonomik ve siyasal kalkınma hamlelerini gerçekleştiren, demokrasinin gelişmesinde önemli rol oynayan merhum Özal, aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir.

Milletin adamı ve hür teşebbüsün öncüsü olan ve değeri her geçen gün anlaşılan hemşehrimiz 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı özlemle anıyor, vefatının 25. yıl dönümünde yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Yakın tarihimizde Malatya’mızın yetiştirdiği önemli siyaset ve dava adamlarından birisi de merhum Hamit Fendoğlu’dur. Türk demokrasi tarihinin en karanlık günlerinden biri olan 17 Nisan 1978 tarihinde gelini ve iki torunu ile birlikte faili meçhul bir suikastle şehit edilen Malatya Belediyesi eski başkanlarından Hamid Fendoğlu, anti demokratik zihniyetin baskıları karşısında gözü kara cesareti ve vakarıyla, daima minnetle anılacaktır. Kendisini Malatya’ya ve milletine adamış Hamit Fendoğlu bir değerdir. Yaşamış olduğu süreç içerisinde şehrine ve ülkesine hizmet eden Hamit Fendoğlu’nun mirası bugün de kalbimizde yaşayacaktır.

8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı ve Malatya eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nu vefatlarının yıldönümü vesilesiyle rahmet ve minnetle anıyorum. Değerli ailelerine, Malatyalı hemşerilerime ve milletimize başsağlığı diliyorum. 
banner315

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv