banner327

Şanlı Bayrağımızın göklerden eksik olmasın

Malatya Valimiz Ali Kaban, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Gün ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

11 Mart 2018 Pazar 11:24
Şanlı Bayrağımızın göklerden eksik olmasın
Malatya Valimiz Ali Kaban, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Gün ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı
Vali Kaban, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Milletlerin geleceklerine yön veren, fikirleri ve icraatlarıyla milletinin gönlünde yer edinen müstesna şahsiyetler vardır ki geçen zamana rağmen hatıraları her dem tazedir, daima saygı, minnet ve özlemle yâd edilir, asla unutulmazlar.
Aziz Türk Milleti, yetiştirdiği ve tarihte silinmez izler bırakan emsalsiz şahsiyetler göz önüne alındığında başka hiçbir milletle kıyaslanamayacak derecede özel ve saygın bir millettir. Necip Milletimiz Alp Arslan, Fatih Sultan Mehmet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi devlet adamlarını; Ahmet Yesevi, Ak Şemseddin, Mehmet Akif gibi nice ilim, irfan ve gönül erlerini yetiştirmiş, onları yalnızca Türklüğe değil tüm insanlığa armağan etmiştir.
Milli Şairimiz Merhum Akif'in "Asım'ın Nesli" diye tavsif ettiği genç nesillerimizin milli ve manevi değerlerimizi haiz olarak yetişmesi ve Şanlı Ecdadımızın taşıdığı erdemlere itibar göstermesi için görkemli tarihimizi ve tarihimizi yazan parlak simaları daima hatırlaması hayati önem arz etmektedir.
Merhum Akif’in “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diye ettiği duayı, işgal günlerinin hissiyatımızda ne kadar derin yaralar açtığının ve istiklalimizi kazanmak için ne büyük fedakârlıklar yaptığımızın en güzel ifadesi olarak Türk Gençliği'nin hafızasına kazıması gerekmektedir.
Çünkü Akif'in kalbinden ve kaleminden süzülüp yüreklerimize işleyen İstiklâl Marşımızın her mısraında Türk Milleti'nin bağımsızlık aşkı, mazlum milletlerin hürriyet nidaları, Türk'ün sarsılmaz imanı ve çelikten iradesi dile getirilmiştir.
Bu anlamda göz nurumuz, güven kaynağımız ve gurur vesilemiz olan gençliğimizin Aziz Türk Milleti’nin kutsallarına sahip çıkacağına inancımız ve itimadımız tamdır. Bu kutlu vazifelerinde Asım'ın Nesli Türk Gençliği'ne sonsuz başarılar diliyorum.
Bu vesileyle; İstiklal Marşımızın Şairi, Gönül ve Dava Adamı Mehmet Akif ERSOY’u ve başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Milli Mücadelemizin Şanlı Kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, Şanlı Bayrağımızın göklerden, İstiklal Marşımızın yüreklerden eksik olmamasını diliyor, Muhterem Malatya Halkına ve Aziz Milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325