Payza, İsrail Zulmüne Yeter Artık

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sami Payza, Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasını kınadı.

19 Temmuz 2017 Çarşamba 16:33
Payza, İsrail Zulmüne Yeter Artık
banner83
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sami Payza, Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasını kınadı.
Payza, yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa'nın hatibi İkrime Sabri’nin saldırıya uğraması ve Mescid-i Aksa'nın avlusunda üç Filistinli gencin işgalci İsrail askerleri tarafından kurşun yağmuruna tutularak şehit edildiğini, bununla yetinmeyen askerlerin yaralıların alınması için gelen ambulansları engellediğini hatırlattı.
Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılmasının kabul edilemez olduğunu aktaran Payza, şunları kaydetti:
"1967 yılından beri defalarca Mescid-i Aksa'da kan döken, namaz kılınmasını engelleyen, belli bir yaş aralığındaki Filistinlileri Mescid-i Aksa'ya sokmayan, kirli postallarıyla mescidi kirleten siyonist rejim, mescidi tamamen ibadete kapatmak için kirli planlar yürütüyor.İslamın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ya yönelik müdahale ve işgaller, Müslümanların bu mabette ibadet etme özgürlüklerinin kısıtlanması mescidin zamansal ve mekansal taksimi planları hem temel insan haklarını din ve vicdan özgürlüğünü hiçe saymak hem de insanlığın ortak kazanımları arasında yer alan mabet masumiyetini açıkça ihlal etmektir. Mescid-i Aksa’ya yönelik yapılan saldırılar tüm Müslümanlara yöneliktir. Dünyadaki hiçbir Müslüman Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıyı girişimini asla kabul etmez ve etmeyecektir. Mescid-i Aksa, tıpkı Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi gibi bütün Müslümanların mukaddes ve ortak değeridir.
Mescid-i Aksa'yayapılan saldırıları, yasaklama ve kısıtlamalarını, Kudüslüler üzerindeki işkence ve zulüm yapan katil devlet İsrail’i kınıyor ve lanetliyorum. Tüm Müslüman ülkelerini Kudüs konusunda birlikte hareket etmeye davet ediyorum.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv