Milletvekili Çakır'ın Miraç Kandili mesajı

Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Miraç Kandili Münasebetiyle bir mesaj yayımladı

01 Nisan 2019 Pazartesi 16:17
Milletvekili Çakır'ın Miraç Kandili mesajı
Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Miraç Kandili Münasebetiyle bir mesaj yayımladı
Çakır, mesajında şu ifadelere yer verdi;
Bir Miraç Kandilini daha idrak etmenin mutluluğu ve manevi huzuru içerisindeyiz.
Mübarek Üç Aylar'ın içinde yer alan Miraç Kandili, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
Miraç, bir yükseliştir. Miraç, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğudur. Miraç her şeyden önce başta Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) olmak üzere her mümin için manevi terfi, Allah ile buluşma ve insani sorumluluk üstlenmektir.
Bu anlamda Kandil geceleri, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir.
Bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında makbul olmasını temenni ediyorum. Rabbimden İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini; tüm insanlığın yürek acılarını ve gözyaşlarını dindirmesini niyaz ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; bu gecenin, tüm İslam Alemine , Ülkemize, Milletimize ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ederim.
Selam, sevgi ve saygılarımla
 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv